Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny biurowiec Forum 76

asia

Już niedługo, bo 12 maja nastąpi otwarcie pierwszego biurowca klasy A w Łodzi.

Forum 76 / Virako
Forum 76 / Virako
Forum 76 / Virako

 

Łódzki deweloper Virakozainwestował w budowę nowoczesnego budynku biurowegoznajdującego się w prestiżowej lokalizacji, przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w Łodzi (al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego). Forum 76 mieści się w pobliżu centrum rozrywkowo - handlowego, jakie w Łodzi tworzy ulica Piotrkowska, Galeria Łódzka, multipleks Silver Screen, rozmaite restauracje i hotele oraz dwa parki: Źródliska i 3-go Maja.

W 2006 roku spółka (lubująca się wykorzystywaniu terenów poprzemysłowych) nabyła grunty oraz położone na nich budynki należące do Łódzkich Zakładów Przemysłu Spirytusowego "POLMOS".

 

"Atrakcyjność działki oraz wzrost zapotrzebowania na powierzchnie biurowe wysokiej klasy, przyczyniły się do podjęcia przez Virako decyzji o wybudowaniu Forum 76. Business Centre - centrum biurowego gwarantującego użytkownikom wysoki standard wynajmowanych lokali oraz doskonałe otoczenie dla biznesu." - tłumaczy swoją decyzję inwestor .

 

Budowa Forum 76. Business Centre trwała jedynie rok, w tym czasie powstał siedmiokondygnacyjny obiekt biurowy klasy A, oferujący 7 000 m2 powierzchni biurowo- usługowej oraz 100 miejsc postojowych na parkingu wielopoziomowym.

 

 

 

Forum 76 / Virako

Forum 76 / Virako

 

 

Dla bliżej niezaznajomionych z polską klasyfikacją budynków biurowych podajemy listę 16 warunków, z których minimum 13 musi spełnić dany obiekt, aby uzyskać taki status:


- doskonała jakość wykończenia wnętrz wraz z serwisem technicznym,
- najlepsza lokalizacja na danym obszarze (z łatwym dojazdem)
- klimatyzacja,
- podwieszane sufity,
- minimalna wysokość pomieszczeń 2,70 m
- możliwość dowolnej aranżacji wnętrz ,
- trzy oddzielne okablowania (dla linii telefonicznych, elektrycznych i sieci komputerowych),
- podwójne szyby niskoemisyjne,
- nowoczesne szybkobieżne windy (max czas oczekiwania 30 s),
- dobrej jakości wykładziny podłogowe oraz wykończenie ścian,
- w pełni wykończone wnętrza łazienek i kuchni,
- niezawodny system telekomunikacyjny,
- podwójne zasilanie lub awaryjny system podtrzymywania napięcia,
- kontrola wilgotności powietrza,
- parking strzeżony z miejscami przeznaczonymi dla najemców,
- odpowiednia liczba miejsc parkingowych na metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej.

 


Twórcą projektu Forum 76 jest pracownia architektoniczna Archidea (Łukasz Królikowski i Krzysztof Wichliński), znana m.in. z nagrodzonego w 2003 roku przezSARP projektu budynku produkcyjnego z częścią biurową dla firmy SEW Eurodrive. Wnętrza Forum 76 mają być ergonomiczne, pozwalające na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, jak i niezwykle eleganckie, bowiem przy budowie wykorzystano najwyższej jakości materiały wykończeniowe.

 

Główne założenie kompozycji budynku F76 oparte jest na kontraście twardych, wyrazistych form ze swobodnie ukształtowanymi, płynnymi liniami elewacji. Sześcienna bryła dawnego sklepu firmowego POLMOSU zyskała nową zielona szatę, w ten sposób powstał bardzo charakterystyczny element kompozycji. - tłumaczą architekci - Postanowiliśmy powtórzyć sześcienny kształt w południowo-zachodnim narożniku budynku, przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego, w formie zawieszonego nad czwartą kondygnacja wykusza, stanowiącego łatwo rozpoznawalna w mieście dominantę.

 

Dla skontrastowania sztywnej geometrii, cokół wyniesionego sześcianu zaprojektowano swobodnie, w formie przypominającej żagiel lub wygięta kartkę papieru. Kontrast sztywnych i miękkich form, znalazł swe odzwierciedlenie w materiałach wykończeniowych. Ulotne, przeźroczyste szkło posłużyło do zdefiniowania sztywnych geometrycznych sześcianów, zaś twardy, ciężki kamień wykorzystano w miękkich, lekkich formach cokołów.

 

Wyjątkowym elementem Forum 76. jest taras z ogrodem znajdujący się na dachu niższego budynku. W tym miejscu będzie znajdowała się swoista oaza, pomiędzy zielonymi alejkami wypełnionymi małą architekturą będą mogli przechadzać się w przerwach pracownicy biura.

 

W maju Virako zaprasza do odwiedzenia Forum 76 - w budynku odbędzie się otwarty wernisaż fotografii "Biznes w obiektywie", w ramach łódzkiego Fotofestivalu. Wystawę otworzy występ artysty Czesław Śpiewa.

 

 

 

asia

 

 

Zobacz więcej:

 

 

Nowy biurowiec w Łodzi - Textorial Park

 

Łódzkie biurowce

 

NOW i Tamizo na Piotrkowskiej

 

 

Skomentuj:

Nowoczesny biurowiec Forum 76