Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Paryskie Doki

hada

Choć Paryż nie jest miastem portowym właśnie powstały w nim doki. Docks de Paris autorstwa architektów Jakob + MacFarlane są właśnie na ukończeniu.

Choć Paryż nie jest miastem portowym, Sekwana jest ważnym elementem miasta. Jej charakterystyczne promenady prawie cały rok tętnią życiem nocnym. Teraz paryskie nabrzeże będzie urozmaicone o kolejny charakterystyczny element - budynek Francuskiego Instytutu Mody. Docks de Paris autorstwa architektów Jakob + MacFarlane są właśnie na ukończeniu. Budynek jest efektem konkursu zorganizowanego przez miasto w 2004 roku i znajduje się nad brzegiem Sekwany, przy Quai d'Austerlitz.

Projekt jest rewitalizacją zaadaptowanych do nowego zadania starych betonowych urządzeń portowych z 1907 roku. Budynek jest swego rodzaju nową strukturą pokrywająca istniejące miejsce. Fasada widoczna od strony rzeki powstała pod wpływem inspiracji nurtem rzeki. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie na prawie całej powierzchni zielonego dachu, który w ten sposób staje się atrakcyjnym punktem widokowym. Wewnątrz budynku znajdą się galerie, sklepy, kawiarnie i instytut.

Obiekt swoją formą, szczególnie od strony rzeki, w pewien sposób przypomina Centre Pompidou - szczególnie przez rozwiązania komunikacji pionowej znajdującej się w specyficznych rękawach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Paryskie Doki