Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złota Biblioteka

NB

To pomysł studia architektonicznego FF Architekten. Spokojne, niemieckie miasteczko w niecodzienny sposób doznało olśnienia...    

biblioteka w Niemczech
Biblioteka w Luckenwalde, Niemcy autorstwa FF Architekten i Martina Wronna
www.spaceinvading.com/ Andreas Meichsner

 

Architekci z BerlinaRalf Fleckenstein i Katharina Feldhusen (biuro projektowe FF Architekten) we współpracy z Martiną Wronna zaprojektowali nową bibliotekę publiczną w Luckenwalde w Niemczech . Projekt obejmował przekształcenie i rozbudowę starej stacji kolejowej w publiczną bibliotekę. W złotej dobudówce mieści się biblioteka dla dzieci i młodzieży.

 

Bryła biblioteki wyłożona jest specjalnymi płytkami aluminiowymi (TECU Gold Shingles System) o złotej barwie. Kolor ten, dość niecodzienny w architekturze łatwo przyciąga spojrzenia przechodniów. Jest szlachetny i elegancki.

 

 

 


Ideą było stworzenie takiego obiektu, który byłby atrakcyjny dla najmłodszych, przyciągałby uwagę i funkcjonował, jako nowy symbol miasta. Bryła wyraźnie kontrastuje z budynkiem zabytkowej stacji. Dodatkowo jest ona zmienna. Światło działa tutaj, jako jeden z głównych elementów dekoracyjnych; podkreśla, matuje, wyróżnia określone części. W zależności od pory dnia i pogody powierzchnie nabierają innego charakteru, wydają się przemawiać, coś komunikować.

 

Propozycja studia FF Architekten wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wygląda na to, że jest to pomysł trafiony, a nietypowa oprawa stanie się charakterystycznym elementem w panoramie miasteczka Luckenwalde.  

 

 

 

 


NB

 

 

Zobacz także:

 

Mecanoo - biblioteka sercem miasta


Biblioteka Zahy Hadid


Biblioteka zamiast galerii handlowej?

 

 

Skomentuj:

Złota Biblioteka