Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaha Hadid w Egipcie

hada

Kolejny projekt pracowni Zaha Hadid Architects zakłada powstanie luksusowych hoteli i biurowców. Obiekty, podobnie jak dzieła budowniczych starożytnego Egiptu, mają za pomocą rozrzeźbionej struktury elewacji grać silnymi światłocieniami w egipskim słońcu.

hadid, biurowce, egipt
Stone Towers w Kairze - biurowce w stylu egipskim.
źródło: Zaha Hadid Architects

 

 

Przyglądając się wiadomościom z dziedziny architektury zauważyć można szczególną aktywność pracowni Zaha Hadid Architects i zalewanie nas wszelkiego rodzaju koncepcjami uzdrawiania mocą twórczą architektury spod znaku Hadid przeróżnych miejsc na całym świecie. Coraz częściej, być może ze zmęczenia natłokiem materiału, dochodzimy do wniosku, że kolejne powykrzywiane, koszmarnie drogie i balansujące na granicy konstrukcyjnych możliwości formy zaczynają nas po prostu... nudzić.

 

 

Kolejna propozycja - (kamienne wieże) - dotyczy kompleksu biurowo- handlowego w Kairze , razem ok. 52,5 ha terenu w okolicach, które docelowo mają stać się wielkim parkiem. W ramach założenia mają znaleźć się luksusowehotele , biurowce i centralny plac nazwany roboczo "detlą". Obiekty, podobnie jak dzieła budowniczych starożytnego Egiptu, mają za pomocą rozrzeźbionej struktury elewacji i formy grać silnymi światłocieniami w egipskim słońcu. Dla samej Hadid obiekt korzysta z najlepszych tradycji i osiągnięć tego regionu, poprzez bezpośrednie przełożenie geometrii i algebry na formę architektoniczną.

 

 

Zaha Hadid w Egipcie

 Stone Towers w Kairze - biurowce w stylu egipskim.

 

 

Z pewnością termin realizacji tego śmiałego założenia jest równie odległy, co wielu innych graniczących z abstraktem koncepcji współczesnych Arch-stars . Z drugiej strony tego typu propozycje, pozwalają nam, odbiorcom, choć na chwilę oddalić od szarego, rzeczywistego świata i oddać się w całości niczym nieskrępowanej wyobraźni.

 

 

hada zadid

 

 

Zobacz też:

 

 

Kontrowersyjny konkurs na symbol Dubaju

 

Wywiad z Zahą Hadid

 

Muzeum w sąsiedztwie piramid

 

Skomentuj:

Zaha Hadid w Egipcie