Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pikselowa elewacja

nobo

Salony sprzedaży w przestrzeni podmiejskiej to niekoniecznie blaszane kostki z milionem reklam i bilboardów. Pikselowa elewacja ekskluzywnego salonu łazienkowego to pomysł włoskich architektów z pracowni Studio 63 Architecture + Design na budynek, będący częścią identyfikacji marki.

Projekt obejmuje salon sprzedaży włoskiej firmy DEX spa, która oferuje wysokiej jakości armaturę sanitarną i ekskluzywnymi elementami wystroju łazienek. Z tego tez powodu klient zażyczył sobie stworzenia budynku równie ekskluzywnego, architektury która wyróżni firmę spośród innych salonów sprzedaży w halowo-magazynowej okolicy Florencji, a nawet stanie się częścią identyfikacji marki.

Projektanci stworzyli architekturę , która w kontekście miejsca prowadzi spokojny dialog, równocześnie będąc wyrazistym i charakterystycznym elementem otoczenia. I rzeczywiście - salon firmy DEX to zupełne przeciwieństwo większości okolicznych budynków o charakterze halowym ze świecącymi neonami i wielkimi bilbordami. Tu panuje spokój i elegancja, której nie trzeba dopingować kolorowymi reklamami.

Rząd drzew, rosnących wzdłuż krawędzi działki, był główną inspiracją pomysłu na pixelową fasadębudynku z fotografia konarów drzew. Biała elewacja odzwierciedla i wzmacnia rosnącą obok zieleń. Składa się z 270 metalowych tafli ciętych laserowo na tysiące otworów - mniejszych i większych, które przy odpowiednim oddaleniu tworzą rysunek drzew.

Zastosowana elewacja jest pewnego rodzaju filtrem dla światła naturalnego i sztucznego, pośredniczy w relacji pomiędzy strefą zewnętrzną i wnętrzem budynku i przede wszystkim tworzy efektowny ekran wzdłuż ulicy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pikselowa elewacja