Pikselowa elewacja

nobo

Salony sprzedaży w przestrzeni podmiejskiej to niekoniecznie blaszane kostki z milionem reklam i bilboardów. Pikselowa elewacja ekskluzywnego salonu łazienkowego to pomysł włoskich architektów z pracowni Studio 63 Architecture + Design na budynek, będący częścią identyfikacji marki.

włochy, studio 63 architecture design, florencja
Ekskluzywny salon sprzedaży firmy DEX SPA, autor Studio 63 Architecture Design
źródło: Studio 63 Architecture Design

 

 

Projekt obejmuje salon sprzedaży włoskiej firmy DEX spa, która oferuje wysokiej jakości armaturę sanitarną i ekskluzywnymi elementami wystroju łazienek. Z tego tez powodu klient zażyczył sobie stworzenia budynku równie ekskluzywnego, architektury która wyróżni firmę spośród innych salonów sprzedaży w halowo-magazynowej okolicy Florencji, a nawet stanie się częścią identyfikacji marki.

 

włochy, studio 63 architecture design, florencja

 

 

Projektanci stworzyli architekturę , która w kontekście miejsca prowadzi spokojny dialog, równocześnie będąc wyrazistym i charakterystycznym elementem otoczenia. I rzeczywiście - salon firmy DEX to zupełne przeciwieństwo większości okolicznych budynków o charakterze halowym ze świecącymi neonami i wielkimi bilbordami. Tu panuje spokój i elegancja, której nie trzeba dopingować kolorowymi reklamami.

 

 

Rząd drzew, rosnących wzdłuż krawędzi działki, był główną inspiracją pomysłu na pixelową fasadębudynku z fotografia konarów drzew. Biała elewacja odzwierciedla i wzmacnia rosnącą obok zieleń. Składa się z 270 metalowych tafli ciętych laserowo na tysiące otworów - mniejszych i większych, które przy odpowiednim oddaleniu tworzą rysunek drzew.

 

 

Zastosowana elewacja jest pewnego rodzaju filtrem dla światła naturalnego i sztucznego, pośredniczy w relacji pomiędzy strefą zewnętrzną i wnętrzem budynku i przede wszystkim tworzy efektowny ekran wzdłuż ulicy.

 

 

 

nobo

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Medialne fasady  

 

Sukces polskich studentów w konkursie Benettona  

 

Moda i architektura

 

 

Skomentuj:

Pikselowa elewacja