Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Paryż według MVRDV

asia

Długofalowy plan  przebudowy Paryża zostanie zrealizowany do 2030 roku. Prezentujemy pomysł zespołu architektów z pracowni: MVRDV, ACS i AFF. Paryż Przyszłości według tych trzech pracowni ma być nowoczesną, potężną metropolią działającą w przemyślany i dynamiczny sposób.

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach prezydenta Francji Nicolasa Sarkozego dotyczących przebudowy Paryża. Zakłada się, że długofalowy plan zostanie zrealizowany do 2030 roku, a efektem działań budowniczych i architektów będzie "post - Kyoto" - pełne zieleni centrum pozwalające mieszkańcom stolicy (obecnie 2 miliony) na pracę i komfortowe życie.

Paryż Przyszłości według tych trzech pracowni ma być nowoczesną, potężną metropolią działającą w przemyślany i dynamiczny sposób.

Propozycja jednego z dziesięciu zespołów składających się z międzynarodowych pracowni architektoniczno - urbanistycznych, zawiera 17 potężnych projektów. Stawiają one na zagęszczenie, skoncentrowanie i wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i ekologii. Wśród sugestii dotyczących przebudowy miasta, znalazł się m.in. nowy budynek stacji w Les Halles (dawnej dzielnicy handlowej Paryża), skonstruowanie nowej linii metra oraz dwóch obwodnic, które również mieściłyby się pod ziemią.

Jak dotąd nie wiemy, które z zaproponowanych pomysłów mają szansę na zrealizowanie. Być może będzie to połączenie kilku koncepcji pochodzących z różnych pracowni, a może tylko jednej - zwycięskiej. Na razie wszystkie 10 prac można podziwiać na wystawie w Cité de 'Architecture et du Patrimoine, która potrwa do 22 listopada 2009 roku.

Prace nad przebudową stolicy mają rozpocząć się w 2012 roku. Suma jaką dysponuje Nicolas Sarkozy, a raczej, jaką ma zamiar przeznaczyć na Paryż Przyszłości, to 35 bilionów euro. Złośliwcy twierdzą, że jest to najdroższe leczenie kompleksów głowy państwa w historii Francji. Czekamy zatem na efekty terapii.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy Paryż według MVRDV