Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Matchbox - biurowiec dla kreatywnych

dll

Wyrazista, sugestywna architektura biurowca Matchbox w Amsterdamie nie tylko wyróżnia obiekt spośród otoczenia. Ułatwia ona również podkreślenie autonomii i indywidualnego charakteru każdej z młodych firm działających w jej wnętrzu.

Matchbox (ang. pudełko zapałek) został zaprojektowany przez amsterdamską pracownię Allard Architecture. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem, budynek będzie dysponował 22 pomieszczeniami dla młodych firm i 40 miejscami parkingowymi, w połowie ukrytymi pod ziemią. Na najwyższej kondygnacji zlokalizowana będzie restauracja.

Architektura budynku już na pierwszy rzut oka stara się zasugerować swoją funkcję. Obiekt złożony jest z dwóch brył, połączonych przewiązkami, których podstawę konstrukcyjną stanowią ułożone na sobie prefabrykowane, żelbetowe moduły. Ta modularność konstrukcji, nie została jednak w żaden sposób zamaskowana. Wręcz przeciwnie - poprzez zróżnicowanie wysunięcia (nawet o 5 metrów) i kierunku ułożenia poszczególnych modułów, wyartykułowana została ich autonomia względem siebie.

Wrażenie to zostało dodatkowo wzmocnione poprzez wykończenie elewacji. Ogromne okna, zajmujące cały przekrój poszczególnych modułów, zostały oprawione z czarne ramy z wykonane aluminiowych paneli. W efekcie całość budynku przywodzi na myśl domek z pudełek po zapałkach, w którym każde nieregularnie ułożone "pudełko" mieści przestrzeń dla jednej firmy.

Wyrazista, sugestywna architektura nie tylko wyróżnia obiekt spośród otoczenia. Ułatwia ona również podkreślenie autonomii i indywidualnego charakteru każdej z młodych firm działających w jej wnętrzu. W branży kreatywnej są to kluczowe cechy, decydujące o powodzeniu biznesu.

Całość inwestycji ma kosztować ponad 7 mln euro. Mimo początkowych trudności, budowa już wystartowała. Jej zakończenie planowane jest na koniec 2010 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Matchbox - biurowiec dla kreatywnych