Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stacja paliw made in USA

dll

Prezentacja nowoczesnej stacji benzynowej autorstwa Group_A Architekci rozgrzała nasze forum do czerwoności. Dla porównania przedstawiamy Wam inny oryginalny projekt, tym razem ze Stanów Zjednoczonych. Czy amerykańska propozycja również przypadnie Wam do gustu? Głosuj HIT, czy KIT!

Stacja została zaprojektowana przez pracownię Kanner Architects i jest zlokalizowana w Los Angeles. Założeniem, które postawił inwestor przez architektami, było stworzenie obiektu nawiązującego zarówno do historycznego związku miasta z automobilizmem, jak i funkcjonalnego charakteru współczesnych stacji benzynowych. Mamy tu więc prócz 12 dystrybutorów paliwa, także i niewielki sklep i myjnię samochodową.

Architektura obiektu, poprzez swoją formę, stanowi alegorię gigantycznych, amerykańskich węzłów drogowych. Z jednej strony odzwierciedla je wynurzająca się z ziemi betonowa rampa, która lekkim łukiem omija sklep i prowadzi do leżącej na tyłach stacji myjni samochodowej. Z drugiej zaś kręty dach, który nakrywa swoją połacią sklep i przestrzeń dystrybucji paliwa. Całość tworzy dynamiczną strukturę, obok której trudno przejechać obojętnie.

Stacja, jak na inspirowaną węzłem drogowym, zlokalizowana została na niewiele ponad 6-arowej działce. Jej budowa został ukończona wiosną tego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stacja paliw made in USA