Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Cloud: cyfrowa chmura nad Londynem

buma

Igrzyska Olimpijskie w Londynie już za dwa lata. Organizatorzy intensywnie główkują, jak przyciągnąć ogromne rzesze turystów do angielskiej stolicy. Jednym ze sposobów ma być niecodzienna architektura - pomysł architektów z Massachusetts Institute of Technology.

The Cloud ma wszystkie cechy, które widowiskowa budowla powinna posiadać: niecodzienny wygląd, korzysta z zaawansowanych technologii i nie jest podobny do niczego, co kiedykolwiek wybudowano na Wyspach. Mało? Ma być również ultraekologiczny i samowystarczalny.

To technologiczne cacko zaprojektowane zostało przez zespół architektów z Massachusetts Institute of Technology. Projekt znajduje się wśród finałowych propozycji na główną atrakcję parku olimpijskiego. Propozycja architektów z MIT to połączenie pomysłów rodem z filmu science fiction i zaawansowanych technologii podpartych marką jednej z najlepszych uczelni technicznych na świecie.

The Cloud to wysokie na 122 metry dwie wieże, pokryte siatką. Nad nimi unoszą się niczym mydlane bańki przeźroczyste plastikowe kule, na których wyświetlane mają być informacje. Przechodzień patrząc w górę będzie się mógł dowiedzieć jaka jest temperatura, sprawdzić wyniki olimpijskich rozgrywek lub poznać najnowsze doniesienia. The Cloud ma również służyć jako taras widokowy. Turyści na jego szczyt będą mogli się dostać za pomocą wind. Projekt będzie również sam produkował energię, m.in. z ogniw fotowoltaicznych umiejscowionych na ziemi i na plastikowych kulach.

Nawet jeśli projekt nie powstanie w Londynie, architekci z MIT są bardzo zdeterminowani, by The Cloud zbudować. Powstała już nawet strona internetowa, dzięki której sympatycy projektu mogą wspomóc projekt finansowo. Więcej o projekcie na www.raisethecloud.org

    Więcej o:

Skomentuj:

The Cloud: cyfrowa chmura nad Londynem