Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zakablowany biurowiec

kb

W Empoli, w pobliżu Florencji, powstała główna siedziba Cabel Industry, firmy zajmującej się systemami informatycznymi dla banków. Dzieło włoskiego architekta Massima Mariani'ego jest połączeniem dobrego designu z funkcjonalnością.

W przemysłowej części miasta Empoli we Włoszech powstało 4,5 tys. metrów kwadratowych dobrej architektury. Obła kubatura - siedziba firmy informatycznej - podzielona jest na dwa główne części: przeszklone podziemie, niewidoczne z poziomu ulicy oraz dwa piętra z finezyjnymi otworami.

 

By dostać się do budynku należy skorzystać z jednej z trzech zawieszonych nad fosą kładek, te również prowadzą do podziemi. Nocą kładki oraz przeszklenia są podświetlane, co tworzy niebywały efekt iluminacji. Szczególnego efektu nadaje kolorowe szkło wejść głównych.

W podziemiach znajdują się wszelkie funkcje techniczne, natomiast na piętrze mieści się siedziba kadry zarządzającej. Wnętrza części podziemnej traktowane są jako wielkie, przeszklone akwarium sporadycznie podzielone na mniejsze szklane komórki, służące jako pokoje konferencyjne. Dociera do nich światło przez fosę biegnącą wzdłuż całego frontu. To samo dzieje się na piętrze, tak więc cały budynek jest transparentny i otwarty zarówno dla pracowników jak i dla klientów.

Obłe kształty kubatury mają swoją kontynuację w doborze mebli. Te również z dozą frywolności porozrzucane po budynku, świadczą o poczuciu humoru zarówno architekta, jak i samej firmy.

Konstrukcja budynku składa się z prefabrykowanych, betonowych elementów, natomiast dach oraz boczne wykończenia pokryte są szarym aluminium.

Komórki fotowoltaiczne pokrywają całą długość dachu, dzięki czemu biurowiecjest całkowicie samowystarczalny, w zakresie wykorzystywania energii.

Mariano Massimo stworzył czystą,minimalistyczną bryłę. Prostota i funkcjonalizm oraz wnętrza pełne dobrego smaku są wizytówką głównej siedziby firmy Cabel Industry.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zakablowany biurowiec