Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom japońskiego makaronu

kb

Minimalistyczna restauracja Yufutoku stanęła w centrum Tokio. Minimalistyczna to najlepsze słowo, biorąc pod uwagę oszałamiające rozmiary, jakimi może pochwalić się budynek. Jednak w ciasnej Japonii niewielkie obiekty nie budzą sensacji. Elementem, który najbardziej przyciąga wzrok gapiów jest oryginalna fasada

Restauracja Yufutoku to dzieło młodej i dobrze rokującej japońskiej pracowni ISSHO Architects. Budynek został ulokowany zaraz przy jednej z większych ulic Tokio - Meguro Street. Poza częścią restauracyjną znajduje się w nim również mieszkanie właściciela.

Głównym specjałem serwowanym w Yufutoku jest japoński makaron - Soba. Pozornie makaron wydaje się być mało przekonującym zalążkiem koncepcji architektonicznej. Jednak dla pracowni ISSHO to właśnie on stał się doskonałym punktem zaczepnym. Podobnie jak nitki Soba, również i elewacja została podzielona na drobne niteczki. Elewacja Yufutoku wykonana jest bowiem z pionowych drewnianych żyletek.

Wnętrza nie pozostały obojętne. Tam również możemy dostrzec kontynuację myśli architektonicznej z fasady. Sufit cały pokryty jest podświetlanymi żyletkami. Przestrzeń, jaką oferuje budynek nie pozawala na zbytnie eksperymenty, dlatego zarówno meble, jak i ściany wykonane są z jednego koloru drewna.

Restauracja Yufutoku nawiązuje do tradycyjnych, drewnianych domówMachiya, licznie występujących w dawnej stolicy Japonii - Kioto. Mimo swych niewielkich gabarytów budynek nosi w sobie tajemniczą dumę kraju kwitnącej wiśni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom japońskiego makaronu