Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaha Hadid Artystką dla Pokoju UNESCO

red

W czwartek 24 czerwca w centralnej siedzibie UNESCO w Paryżu Zaha Hadid zostanie oficjalnie uhonorowana tytułem Artysty dla Pokoju UNESCO w uznaniu jej pracy promującej "międzykulturowy dialog i doskonały design".

zaha hadid, unesco, artysci dla pokoju
Zaha Hadid
MAXXI

 

Artysta dla Pokoju UNESCO to światowej rangi osobowość, której wpływy, charyzma i prestiż w sposób wybitny promują program UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization), czyli Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury.

 

Do grona uhonorowanych tym zacnym tytułem należą miedzy innymi: projektant mody Bibi Russell (Bangladesz), aktorka i piosenkarka Maria de Medeiros (Portugalia), pisarz Scott Momaday (USA), aktorka Gong Li (Chiny) oraz piosenkarka Celine Dion (Kanada). Do tej grupy dołączy już niebawem architektka irackiego pochodzenia i laureatka nagrody Pritzkera (2004 r.) - Zaha Hadid.

 

UNESCO w oficjalnym oświadczeniu pisze o Hadid jako przełomowej myślicielce i twórczyni. "Innowacyjne budynki pani Hadid, które powstają w Europie, Azji i Ameryce stały się centrami żarliwej debaty. Projektuje także ubrania, meble, a nawet stworzyła trzykołowy automobil nazwany ZCar."

 

 

Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, oświadczyła, że nominacja Hadid wynika z "uznania dla jej starań w poszerzaniu świadomości i międzykulturowego dialogu, promowania doskonałości w projektowaniu i kreatywności oraz jej oddania ideom i celom organizacji."

 

Najnowszym budynkiem Zahy Hadid jest Muzeum Sztuki i Architektury XXI wieku, MAXXI w Rzymie. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło miesiąc temu:

 

 

 

ZOBAC ZCO PROJEKTUJE ZAHA HADID >>

 

WARSZAWA

RZYM

ANTWERPIA

SINGAPUR

BUTY

 

 

 

Zobacz także    Więcej o:

Skomentuj:

Zaha Hadid Artystką dla Pokoju UNESCO