Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Olimpiada 2016 w Brazylii, czym nas zaskoczy?

coolcia

W ostatnim czasie triumfatorem w organizacji imprez na skalę światową jest Brazylia. Ten największy kraj Ameryki Południowej spotyka niezwykłe szczęście. W 2014 roku będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (zobacz stadiony), a już dwa lata później poprowadzi Letnie Igrzyska Olimpijskie. Zobacz co oprócz sportowych emocji ma przyciągnąć turystów w 2016 roku.

Jednym z ciekawych pomysłów na okoliczność Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro jest projekt wieży "Solar City Tower". Charakterystyczna budowla ze sztucznym wodospadem ma szansę stać się nowym symbolem miasta. Autorami tego niezwykłego wieżowca są architekci ze szwajcarskiej pracowni architektonicznej RAFAA Architecture & Design. Czy budynek stanie się się konkurencyjny dla istniejących już symboli tego miasta: góry Corkovado i Urke, przekonamy się już w 2016 roku, kiedy projekt mam być ukończony.

Struktura wieżowca będzie multifunkcjonalna. Oprócz tego, że obiekt stanowić będzie doskonałą wieżę widokową oraz symbol powitalny dla gości przybywających do Rio, wieża spełniać ma także rolę generatora energii dla wioski olimpijskiej i okolicznych zabudowań.

Architekci wymyślili skomplikowany system pompowania wody morskiej do wyższych partii wieży, które odbywać się będzie za dnia. Zgromadzona woda będzie następnie wypuszczana ze zbiorników i tworzyła wodospad wzdłuż całej elewacji. Czerpanie energii ze spływającej wody, a także wykorzystanie energii słonecznej to pomysły proekologiczne, które nie pojawiły się przypadkowo. Mają przypominać o Szczycie Ziemi z 1992 roku, który odbył się w Rio. Przyjęto na nim zapis o wykorzystaniu zasobów naturalnych do produkcji energii.

Oprócz tarasu widokowego, wieża mieścić będzie także amfiteatr, audytorium, kawiarnie, sklepy itp. Niewątpliwą atrakcją ma stać się wysuwana platforma do bungee jumping.

    Więcej o:

Skomentuj:

Olimpiada 2016 w Brazylii, czym nas zaskoczy?