Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na miarę XXI wieku

syste

Ten mieszkalny wieżowiec był nie lada wyzwaniem architektonicznym. Wielki gmach niemalże wcisnął się w ciasną tkankę miejską Singapuru.

Pinnacle @ Duxton, Singapur, Projekt: ARC Studio Architecture Urbanism
Pinnacle @ Duxton, Singapur, Projekt: ARC Studio Architecture Urbanism
Pinnacle @ Duxton

Pinnacle @ Duxton był wyzwaniem architektonicznym ze względu na umiejscowienie obiektu na terenie charakteryzującym się dużą gęstością zabudowy. Mimo to spełnił wszystkie warunki postawione - zarówno te finansowe, społeczne, jak i pragmatyczne. Pokazuje on, jak wygląda zrównoważony i przyjazny dla życia miejskiego wieżowiec tworzący wspólną przestrzeń publiczną.

Główne ograniczenia powstały przez nieregularny kształt działki położonej w dzielnicy biznesowej. Przez to kompleks składa się z siedmiu bloków umieszczonych w sposób otwarty i nieregularny, co pozwoliło "połączyć" mieszkania z panoramą miasta.

Na 26 i 50 piętrze utworzono zielone tarasy, które łączą wszystkie bloki i stanowią charakterystyczny punkt całego projektu. Są one rozszerzeniem powierzchni dostępnej dla mieszkańców - ich powierzchnia to prawie 1 hektar. Zaplanowano tam nie tylko miejsce do wypoczynku, ale również place zabaw oraz siłownię dla starszych osób.

Obiekt jest dostosowany dla różnych modeli rodzin - od singli aż po rodziny z dziećmi. Było to możliwe dzięki konstrukcji z prefabrykowanych płyt płaskich oraz podziału słupowego wewnątrz, do którego mocowano ściany z lekkiego betonu.

W ramach inwestycji mieszkańcy mogą korzystać między innymi ze sklepów, punktów gastronomicznych oraz punktu opieki nad dziećmi. Pozostałe usługi takie jak szpital, policja, restauracje, puby czy kawiarnie są oddalone o 10 minut spacerem. Budynek mieści się również w dobrym punkcie komunikacyjnym - niedaleko znajdują się dwie stacje kolejowe oraz dworzec autobusowy.

Pinnacle @ Duxton w Singapurze to tegoroczny zwycięzca World Festival Architecture w kategorii "budownictwo mieszkaniowe".

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie na miarę XXI wieku