Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największa sztuczna wyspa na świecie

red.

W Seulu, na rzece Han pływa sztuczna wyspa. Floating Island to największa tego typu struktura na świecie. Olbrzymi budynek unoszący się na wodach rzeki Han mieści kulturalne centrum. W ubiegłą niedzielę świętowano połowiczne otwarcie tego kulturalnego centrum stolicy Korei Południowej. 88 milionowa inwestycja zostanie ukończona we wrześniu.

Floating Island ma być największą atrakcją turystyczną Seulu. Projekt składa się z trzech sztucznych wysp, z których pierwszą - Viva - otwarto w ubiegłym tygodniu. Wyspa ma powierzchnię 3,271 tys. m.kw. i jest drugą co do wielkości w koreańskim „archipelagu”. Budynek, który znajduje się na wyspie, ma trzy piętra i mieści m.in. salę konferencyjną, restaurację i centrum rozrywki. Oprócz nowoczesnej zabudowy projektanci stworzyli również strefę publiczną - parki, tarasy oraz punkty widokowe, które otaczają centrum. Dodatkową atrakcją ma być oświetlenie budynków, które wieczorem rozbłyśnie w kilkunastu kolorach.

Pozostałe wyspy zostaną otwarte we wrześniu, a ich całkowita powierzchnia wyniesie 20,4 tys. m.kw. Podobne sztuczne wyspy, jak na przykład słynna „Palm Island” w Dubaju, formowane były poprzez nasypywanie piasku na dno morza. Wyspa na rzece Han korzysta z zupełnie innej technologii - unosi się na ogromnej boi, zabezpieczonej 28 cumami. Dzięki temu konstrukcja odporna jest na zmiany poziomu rzeki oraz złe warunki pogodowe. Oprócz centrum kultury i rozrywki „Floating Island” pomieści też centrum sportów wodnych i jak zapowiadają inwestorzy, kilkakrotnie zwiększy popularność tej części koreańskiej stolicy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Największa sztuczna wyspa na świecie