Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: Bizancjum w Krakowie

buma

Pewnych spraw krakowski smog nie przykryje...

Kościół bł. Jana Pawła II w Krakowie
Kościół bł. Jana Pawła II w Krakowie
fot. redakcja

W Krakowie powstaje duża konkurencja dla Lichenia. Przepych, kicz i bardzo zła architektura. Ten obiekt to Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Nie wiemy jak wy, ale my już się lękamy...

Trudno nie dostrzec fascynacji Bizancjum. Spiętrzone jedna na drugiej bryły tworzą dość karkołomną całość. Wieża przypominająca minaret lub latarnię morską i kiczowate malowidła na ścianach dopełniają architektonicznej katastrofy.

Choć obiekt nie jest jeszcze ukończony już budzi spore kontrowersje. Powstaje w Łagiewnikach, tuż obok sanktuarium na terenach tzw. Białych Mórz, czyli w miejscu dawnych zakładów sody Solvay.

Inwestycja ma ogromny rozmach. Na terenie obiektu będzie się mieścić m.in. Dom Jana Pawła II, centrum rekolekcyjne, centrum szkolenia wolontariatu, obiekty hotelowe, amfiteatr na otwartej przestrzeni, plenerowa droga krzyżowa, kładka piesza, parkingi.

Ciekawe czy sam JP II życzyłby sobie inwestycji na taką skalę?

arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów naszej strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER. Jeśli znalazłeś brzydki budynek lub w Twoim mieście sknocili jakąś inwestycję, zrób zdjęcie, opisz sprawę i prześlij na adres: pisznapolisz@gazeta.pl. Resztą zajmiemy się my!

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: Bizancjum w Krakowie