Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: kosmiczny hotel w Wodzisławiu Śląskim

buma

Hotel jak filmowa scenografia. Kiepska scenografia.

Hotel "Amadeus" w Wodzisławiu Śląskim
Hotel "Amadeus" w Wodzisławiu Śląskim
fot. wikipedia/Omen600606

Różne rzeczy już widzieliśmy. Brzydkie, bardzo brzydkie, kiczowate, wywołujące torsje, ale w tym przypadku trudno nam przyporządkować budynek do tylko jednej kategorii. Przed Wami hotel Amadeus, współczesna wizytówka Wodzisławia Śląskiego.

Dominantę budynku stanowi.... no właśnie, co to jest? W redakcji pojawiły się różne głosy. Większość jest zgodna, że we frontowej elewacji zaklinował się R2D2. Niektórym szklany wykusz kojarzy się też z odkurzaczem (model Predom Zelmer BCM) lub z kabiną prysznicową. Reszta rozwiązań estetycznych też nie pozostawia obojętnym. Wydaje się, że autor dość nieudolnie inspirował się Gaudim. Zdjęcie tego "cuda" nadesłała nam Marlena Jezierska:


A Wam jakie nawiązania przychodzą na myśl?

arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów naszej strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER. Jeśli znalazłeś brzydki budynek lub w Twoim mieście sknocili jakąś inwestycję, zrób zdjęcie, opisz sprawę i prześlij na adres: pisznapolisz@gazeta.pl. Resztą zajmiemy się my!

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: kosmiczny hotel w Wodzisławiu Śląskim