Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tropiciele Makabrył: Wesele z karton-gipsu

tag

Pracownia Vision Projekt Studio projektuje obiekty, które zadowolą najbardziej "hrabskie" gusta. Jako  eksperci od stylu Ludwika XIII potrafią wyczarować pałac nawet w środku mazowieckiego pola kapusty...

makabryła, architektura, hotel, hotel hrabski, warszawa, polska
Hotel Hrabski
fot. Tomasz Grabowski

Hotel Hrabski

Trzygwiazdkowy HotelHrabski znajduje się w Falentach na przedmieściach Warszawy i cieszy się dużym powodzeniem jako dom weselny. Jak na hrabiowską posiadłość przystało, architekci zadbali o "szykowny" wizerunek obiektu. Podjazd poprzedza okazała brama wjazdowa, a prestiżu dodają dwa sporych rozmiarów posągi w kształcie lwów...

Różową elewację Hrabskiego widać już z daleka. Monotonię przełamują białe detale w postaci tralek, pilastrów, ozdobnych nisz, czy gipsowych posągów. Przednia elewacja ewidentnie wzorowana była na stylu klasycznym, jednak przy projektowaniu elewacji bocznych najwyraźniej zabrakło już architektom czasu. Wyglądają one jak zwykłe bloki z płyty z niecodziennymi bocznymi wejściami.

Venecia Palace

Drugi projekt Vision Projekt Studioznajduje się w pobliskich Michałowicach. Venecia Palace ,bo tak nazywa się ten kompleks, stoi na działce o powierzchni 12 ha. Posiadłość uzupełniona jest o elementy małej architektury. W ogrodzie znajduje się Świątynia Dumania Tempietto, która położona jest na środku jeziora, które przynależy do hotelu. Oczywiście i w Venecia Palace nie zabrakło licznych posągów w przeróżnych kształtach.

W tygodniu obiekt służy głównie jako centrum konferencyjne, a w weekendy miejsce hucznych wesel. Goście Hotelu mogą przenieść się tutaj w iście królewskie klimaty. Architektura Venecia Palace ma w założeniu nawiązywać do budowli z okresu Ludwika XIII, stylu w którym, jak sami architekci piszą na swojej stronie internetowej, czują się ekspertami.

We wnętrzach również nie zabrakło splendoru. Większość z pokojów zaprojektowana została w stylu rzymsko-weneckim w tonacji złotych beżów i brązów. Apartamenty wyposażono również w łaźnie parowe i duże wanny.

Zanim podjedziemy jednak pod sam budynek hotelu, naszą uwagę przykuwa dosyć rzadko spotykany w Polsce widok. Mianowicie na podjeździe znajduje się 12 metrowy Łuk Unii Europejskiej, wybudowany przez inwestorów ku czci wstąpienia Polski do wspólnoty europejskiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tropiciele Makabrył: Wesele z karton-gipsu