Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kiosk Lotto. Zamiast żółtej budy - nowoczesny pawilon od WWAA

red

O warszawskiej pracowni WWAA wspominamy nie po raz pierwszy, autorzy Polskiego Pawilonu na Expo w Chinach, zaskoczyli nas po raz kolejny. Architekci wygrali konkurs na kiosk kolektury Lotto. Stare i mało atrakcyjne budki, zastąpić ma wielofunkcyjny mebel miejski.

Pomysł na funkcjonalną, a zarazem zaskakującą w formie budkę, tak opisują sami pomysłodawcy: "projekt kolektury Lotto powinien zarówno zdecydowanie odciąć się od dotychczasowej estetyki obiektów tymczasowych na Polskich ulicach jak i wprowadzić do przestrzeni miejskiej funkcje powstałe z myślą o jej użytkownikach. Ze względu na niewielką powierzchnię jaką zajmuje kiosk Lotto, wachlarz wielofunkcyjnych mebli miejskich został zaaplikowany w grubości fasady proponowanego przez nas obiektu. Prosta w formie kostka staje się w ten sposób papierkiem lakmusowym barwnego życia ulicy czy placu. Miasto wręcz dosłownie odbija się na czterech ścianach kiosku, deformując je i pozostawiając po sobie kształty umożliwiające swobodną interpretację funkcjonalną. Odpowiednio wycięte pionowe elementy fasady pawilonu służą jako siedzisko, stolik czy miejsce na rower".

Interesująca elewacja ma za zadanie rozbudzić ciekawość potencjalnego użytkownika i zachęcić go do odwiedzenia kolektury. Obiekt mieszczący w swoim wnętrzu dwie sfery funkcjonalne: dla pracownika i dla klienta, będzie także dostępny dla osób niepełnosprawnych, dzięki odpowiedniej szerokości wejścia i specjalnie obniżonej ladzie. Projektanci, wykorzystując drewniane elementy starali się wpisać w kontekst nie tylko warszawskiej ulicy, ale i umożliwić  dopasowanie projektu do poszczególnych regionów Polski. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie kolektury Lotto projektu WWAA zagoszczą na naszych ulicach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kiosk Lotto. Zamiast żółtej budy - nowoczesny pawilon od WWAA