Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom nad jeziorem jak wspomnienie lata

fredka

Projekt z pracowni Major Architekci odwołuje się do niezwykłych pejzaży i ciepłych wakacyjnych wieczorów. Zobacz dom letniskowy, który został zainspirowany przyrodą Pojezierza Wielkopolskiego.

Pomysł na domek letniskowy narodził się z potrzeby ucieczki z miasta w dowolnej chwili. Powstał nad krystalicznie czystym jeziorem wśród malowniczych wzniesień. Główną inspiracją dla autorów stała się przyroda, a konkretnie lasy oraz elementy charakterystyczne dla architektury położonej nieopodal starej, wielkopolskiej wsi.

Budynek ma tradycyjny kształt i jest kryty dwuspadowym dachem. Ciemny kolor drewnianej elewacji to zapożyczenie ze znajdujących się w pobliżu bram wjazdowych, zagród wiejskich, starych wiatraków, czy młynów. Umiejętne zagospodarowanie niewielkiej działki pozwoliło wykadrować atrakcyjne widoki, a zarazem ochronić dom i taras przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nietypowe wykroje okienne formują we wnętrzach żywe obrazy natury.

Pomimo, że dom wykończono przy minimalnym nakładzie środków, posiada on wyjątkowy styl. Malowane na biało ceglane ściany i drewniane podłogi przypominają proste wnętrza skandynawskie. Salon otwiera się na 60-metrowy, drewniany taras, który zapewnia doskonałe warunki wypoczynku dla trzech rodzin, które korzystają z domku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom nad jeziorem jak wspomnienie lata