Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rewitalizacja stoczni w Szczecinie, będzie nowa dzielnica

fredka

Szczecin ma szansę na odbudowę w skali Hamburga. Zaniedbana stocznia stanie się biznesowym sercem miasta. Projekt wieloetapowej rewitalizacji przygotowała pracownia Chapman Taylor.

Szczecin, podobnie jak Londyn czy Hamburg, jest miastem portowym znajdującym się w głębi lądu - ok. 50 km w linii prostej od Morza Bałtyckiego. W przeszłości jego nadwodne położenie było podstawą jego rozwoju. Miasto będące ważnym punktem na Pomorzu ucierpiało podczas II wojny światowej, jak i po wojnie podczas dewastacyjnej wywózki cegieł z miasta na odbudowę stolicy. Podobnie zniszczona została cała struktura portowa. Polityka władz komunistycznych pozwoliła na odbudowę portowo- stoczniowego wizerunku miasta, choć w zupełnie innej formie. Obecnie gotowy jest projekt ożywienia tej niewykorzystanej części miasta.

TF Silesia na terenach Stoczni Szczecińskiej będzie największą inwestycją w województwie zachodniopomorskim. Zaniedbane zabudowania nad Odrą zamienią się w lofty biurowe, park technologiczny, elegancką marinę oraz centrum wystawiennicze i handlowe. Zamknięty przez lata duży kwartał Szczecina otworzy się także dla mieszkańców, oferując nowe obiekty rekreacji i rozrywki.

Rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji przewidziane jest na 2012 r., a prace w wielu etapach miałyby potrwać do 2021. Makietę inwestycji w całości oglądać można w Urzędzie Miasta w Szczecinie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rewitalizacja stoczni w Szczecinie, będzie nowa dzielnica