Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klub studencki w Toruniu. Efektownie, czy efekciarsko?

red.

W tym projekcie nie ma ani jednej prostej ściany. Skosy i niespodziewane załamania elewacji nasuwają skojarzenia z realizacjami Daniela Libeskinda. Jednak to nie słynny architekt, lecz bydgoska pracownia Koncept stoi za śmiałą rozbudową klubu studenckiego w Toruniu.

W październiku ruszyły prace obok starej siedziby klubu, dzisiaj widać już fundamenty nowej sali kinowo-koncertowej opracowanej przez Karolinę Matuszewską z bydgoskiego Studia Projektowego Koncept. Nowy obiekt klubu Od Nowa będzie miał salę widowiskową na 310 miejsc, obszerne szatnie, toalety, hol i kasy. Stara i nowa część studenckiego klubu będą ze sobą połączone. Rozbudowa zakończyć się ma we wrześniu i pochłonie ponad 6 mln zł.

Studencki Klub Pracy Twórczej Od Nowa powstał w 1958 roku i jest jednym z najprężniej działających klubów studenckich w Polsce. Rocznie organizuje około 200 imprez artystycznych. Tu swoją karierę zaczynały takie zespoły jak Republika czy Kobranocka. Czy niecodzienna architektura będzie właściwą wizytówką kultowego miejsca? A może dynamiczna forma to tylko zwykłe efekciarstwo, które szybko się znudzi? Oceń projekt w naszym sondażu

CZYTAJ WIĘCEJ: torun.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Klub studencki w Toruniu. Efektownie, czy efekciarsko?