Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

19 Dzielnica w Warszawie. Osiedle jak miasto

fredka

19 Dzielnica rozpoczyna proces reurbanizacji terenów warszawskiej Woli. We czwartek architekci z pracowni JEMS opowiedzą jak projektowali to nowoczesne osiedle.

Osiedle jest swoistym miejskim mikrokosmosem. A skoro tak, powinno funkcjonować jak małe miasto - uporządkowany organizm urbanistyczny z ulicami, placami, zielenią i usługami. Z takiego założenia wyszli architekci z pracowni JEMS projektując zespół mieszkaniowy nazwany warszawską 19 Dzielnicą.

Jak wyjaśniają autorzy projektu, koncepcję funkcjonowania osiedla oparto na modelu klasycznego miasta, z kwartałową organizacją zabudowy i wyraźnym podziałem przestrzeni na ogólnodostępną i otwartą.

Architekci połączyli skalę urbanistyczną otoczenia ze skalą architektoniczną poprzez użycie szkła na fasadach budynku. Nieregularne detale nawiązują do kształtu obrysu osiedla.

W czwartek, 26 kwietnia, o godz. 17.30 autorzy opowiedzą o procesie powstawania 19 Dzielnicy od skali projektowania, aż do realizacji pierwszego budynku, który rozpoczyna proces reurbanizacji terenów warszawskiej Woli. Wykład odbędzie się w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 w Warszawie

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Prowadzący prezentację:

Olgierd Jagiełło - założyciel JEMS Architekci - Laureat honorowej Nagrody SARP. Autor między innymi siedziby Agory S.A.

Marcin Citko - w Jems od 2003 roku - ważniejsze realizacje - zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych Brzozowy Park w Piasecznie - 2005, zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych Górczewska Park w Warszawie - 2008, 19. Dzielnica - 2010

Wojciech Kotecki - w Jems od 2006 roku - najważniejsze realizacje - Zespół budynków wielorodzinnych Górczewska Park w Warszawie - 2008, 19. Dzielnica - 2010, Najważniejsze konkursy: Międzynarodowe Centrum konferencyjne w Katowicach 2008 pierwsza nagroda; Narodowe Centrum Sportu w Warszawie 2008 pierwsza nagrodę.

    Więcej o:

Skomentuj:

19 Dzielnica w Warszawie. Osiedle jak miasto