Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Będzie najpiękniejszy dworzec w Polsce?

red

Czy Dworzec Główny we Wrocławiu to ten najpiękniejszy? Niebawem się przekonamy - budowa jest już na finiszu. Relacja z zaprzyjaźnionego serwisu tuwroclaw.com

Elewacja budynku głównego jest już prawie gotowa, nad wejściem zamontowano neon Wrocław Główny, a na placu dworcowym trwa układanie nawierzchni. Co dzieje się w środku?

- Wewnątrz budynku głównego są prowadzone prace konserwatorskie w ryzalicie wschodnim i w niektórych pomieszczeniach komercyjnych na piętrze budynku głównego. W parterze ryzalitu centralnego trwa montaż sufitów podwieszanych. Z kolei w pomieszczeniach po południowej stronie holu kasowego, gdzie znajdą się kasy biletowe, centra obsługi klienta i poczekalnie trwają prace wykończeniowe i adaptacyjne. W holu kasowym zostało już zamontowane oświetlenie - wymienia Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.

Po modernizacji są już 4 z 5 historycznych peronów dworca Wrocław Główny. Prace na ostatnim peronie numer 3 są na ukończeniu. Zakończono już renowację historycznych hal peronowych i budowę nowego fragmentu hali znajdującej się pomiędzy dwoma historycznymi. Wybudowano też od podstaw peron i ułożono na nim nawierzchnię. Na ukończeniu jest montaż oświetlenia i elektronicznego systemu informacji podróżnych. Peron zostanie udostępniony podróżnym po modernizacji pod koniec maja.

źródło: www.tuwroclaw.com

Skomentuj:

Będzie najpiękniejszy dworzec w Polsce?