Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Agora przejdzie lifting. Nowe wnętrza autorstwa Projektu Praga

JB

Chociaż od oddania warszawskiej siedziby Agory, zaprojektowanej przez architektów JEMS minęło już 17 lat, budynek jest ciągle uznawany za jeden z najlepszych biurowców w stolicy. Z okazji osiągnięcia "pełnoletności", gmach zyska nowe wnętrza.

Wizualizacje wnętrz Agory po remoncie
Wizualizacje wnętrz Agory po remoncie
Projekt Praga: Marcin Garbacki, Karolina Tunajek, Malwina Mąka, Joanna Ryżko, Zofia Stachura, Dawid Roszkowski, Agnieszka Kilian

Budynek wydawnictwa Agora na warszawskich Sielcach zaprojektowali JEMS Architekci. Otwarty w 2001 roku gmach wyróżnia „żyletkowa” fasada z drewnianych paneli, ogromne przeszklenia i zielone patia. Otwartość i transparentność gmachu miała być wyrażeniem ideałów młodej demokracji.

Po 17 latach od otwarcia przyszedł jednak czas na lifting przestrzeni biurowych. W konkursie architektonicznym zorganizowanym przez Agorę najlepszą koncepcję przedstawiło biuro Projekt Praga. Nowa aranżacja będzie kontynuacją pierwot-nych idei funkcjonalnych i przestrzennych, ale przy tym stanie się dostoso-wana do zmieniających się realiów technologicznych i stworzenie środowiska pracy odpowiadającego współczesnym potrzebom użytkowników.

Przestrzeń biurowa zostanie czytelnie podzielona na wyodrębnione przestrzenie pracy dla stosunkowo niedużych grup pracowników, co sprzyja tworzeniu odrębnych klimatów i łatwej identyfikacji z miejscem pracy. Sposób podziału zapewni przy tym poprawę warunków akustycznych. Miejsca pracy rozmieszczono w strefach dobrze doświetlonych, co jednak nie zamknęło możliwości zlokalizowania tam miejsc spotkań czy nawet „samotni".

Zagospodarowanie stref pracy cechuje nieformalny swobodny układ elementów w konsekwentnie wydzielonych obszarach. Wydzielenia — sale spotkań, aneksy do rozmów indywidualnych, kabiny telefoniczne, miejsca na ubrania, boksy na rzeczy osobiste itp. mogą być, zgodnie z potrzebami, kształtowane różnorodnie jednak w oparciu o ten sam zestaw elementów i mebli.

Skomentuj:

Agora przejdzie lifting. Nowe wnętrza autorstwa Projektu Praga