Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zoom Natury w Janowie Lubelskim

red

Pod Lublinem powstaje wielki park ekologiczny. Architekci z pracowni Nizio Design International zastosowali w projekcie tylko naturalne materiały budowlane

"To będzie to coś na kształt przyrodniczego Centrum Nauki Kopernik" - mówi Andrzej Majkowski, wiceprezes spółki Zalew w Janowie Lubelskim, która koordynuje prace przy budowie parku Zoom Natury. Inwestycja skierowana jest dla rodzin z dziećmi, młodzieży, ale także dla pasjonatów, ekologów i dla zielonych szkół łącząc zabawę z edukacją proekologiczna i aktywną rekreacją.

Projekt który powstał w studiu Nizio Design International to nowoczesny park, który łączy architekturę z pierwiastkiem ekologicznym, będącym motywem przewodnim całego założenia. Architekci na rozległym obszarze rozlokowali laboratoria awifauny, troposfery, wodne laboratorium, muzeum "Zoom Natur", przedszkole "Runo Leśne" oraz nowoczesne punkty widokowe.

Na budowie prace idą pełną parą. Powstają nowe obiekty - budynki, które będą zaadaptowane na małe laboratoria, trasy edukacyjne, park z różnorodną roślinnością oraz zalew z plażą. Warto dodać, że Zoom Natury to nie tylko nauka. Odwiedzający będą tu mogli odpocząć, zrelaksować się lub aktywnie uprawiać sport na świeżym powietrzu. Wokół budynków powstanie również sieć chodników oraz dróg, które będą służyły do jazdy na rolkach czy rowerze. Zimą będą się zamieniały w trasy biegowe dla narciarzy. Do budowy - zgodnie z wizją architektów - są wykorzystywane naturalne materiały (drewno, kamień, wiklina) ujęte w najnowocześniejszy design.

Przedsięwzięcie, które wspólnie wymyśliły miasto i nadleśnictwo pochłonie 21 milionów złotych. Znaczną część będzie stanowiło unijne dofinansowanie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zoom Natury w Janowie Lubelskim