Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biały biurowiec we Wrocławiu

nobo

Prezentujemy jednego z tegorocznych laureatów konkursu "Piękny Wrocław". Plebiscyt wyłonił szczególnie wartościowe budynki stolicy Dolnego Śląska

wrocław, biurowiec, ppplan, konkurs, pracownia projektowa plan
Budynek biurowy przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu - laureat konkursu "Piękny Wrocław".
fot. Ewa Czerny

Budynek biurowy przy ul. Żmigrodzkiej 93b, zaprojektowany przez wrocławską Pracownię Projektową PLAN - Jadwigę Mierzejewską-Hanisz i Szymona Hanisz, zdobył I nagrodę w tegorocznym konkursie „Piękny Wrocław” w kategorii budynków użyteczności publicznej.

Ten biały biurowiec znajduje się w północnej części Wrocławia i jest jednocześnie siedzibą projektantów. Architekci podzielili przestrzeń budynku na 7 niezależnych biur, wyposażonych we własne aneksy sanitarne i jedną wspólną salę spotkań. Istotnym aspektem była elastyczność wnętrz, by w przyszłości można było je dowolnie konfigurować. Biura można zatem łączyć w pary lub jeden wielki organizm. Obiekt ma dwie kondygnacje, a każda z nich wyposażona jest w stalowe antresole podwieszane do stropodachu.

Elewacje wykonano z półprzezroczystego poliwęglanu komórkowego, natomiast pod spodem znajdują się folie podkreślające biały odcień elewacji. W parterze widoczna jest rytmiczna podkonstrukcja budynku. Do ostatecznego efektu brakuje jeszcze tylko grafiki, która zostanie nadrukowana na panelach i będzie spójna z grafiką zaprojektowaną we wnętrzach, które mimo, że bardzo surowe, w zestawieniu z żywym kolorem i ciemnym grafitem zyskują dużo przytulności.

Ostre załamanie bryły tworzy przytulny dziedziniec wewnętrzny, osłonięty od strony ruchliwej ulicy. Wypełniają go wysokie jodły oraz trawnik z miejscami parkingowymi. Wielkie iglaki oraz zieleń niemal z każdej strony budynku tworzą to miejsce bardzo przyjazne, daleko odbiegające od stereotypu bezdusznego biurowca.

fot. Ewa Czerny

W plebiscycie "Piękny Wrocław" zgłoszono w sumie 33 obiekty wzniesione w 2011 roku. W kategorii budynków użyteczności publicznej II miejsce otrzymał hotel Puro przy ul. Włodkowica 6, autorstwa pracowni APA Hubka, a Grand Prix przypadło realizacji "Thespian" przy pl. Powstańców Śąskich, zaprojektowanej przez Pracownię Projektową Maćków.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA BIUROWCA>>

wrocław, biurowiec, ppplan, konkurs, pracownia projektowa plan, polskawrocław, biurowiec, ppplan, konkurs, pracownia projektowa plan, polskawrocław, biurowiec, ppplan, konkurs, pracownia projektowa plan, polska

ZOBACZ TAKŻE:

Czarny biurowiec w Poznaniu

Kultowe domy jednorodzinne TOP 10

Adventure World Warsaw - budowa ruszyła

Skomentuj:

Biały biurowiec we Wrocławiu