Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwsze osiedle sterowane iPhonem

fredka

W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce budynek sterowany iPhonem

Rezydencje Pałacowa w Wilanowie
Rezydencje Pałacowa w Wilanowie
Rezydencje Pałacowa w Wilanowie

Rezydencje Pałacowa w Wilanowie będzie pierwszym w Polsce inteligentnym osiedlem z zaawansowaną technologią. Inwestycja jest w toku, a budynki zostaną oddane pod klucz do końca kwietnia 2013 roku.

Przy pomocy specjalnej aplikacji na iPhone'a czy iPada domownicy będą mogli łączyć się z systemem zarządzania domem i zdalnie sterować jego wyposażeniem, m.in. oświetleniem, zasłonami, temperaturą oraz sprzętami AGD i RTV. Aplikacja pozwoli też monitorować każde z pomieszczeń domu niezależnie od tego, gdzie znajdują się jego mieszkańcy. Dodatkowo, sterujący domem system będzie informował na bieżąco o wszystkich zdarzeniach mających miejsce w obrębie rezydencji, co wzmocni poczucie bezpieczeństwa własnego i bliskich.

"Domy przyszłości” zaprojektował Andrzej Michalik - polski architekt, urodzony w Wielkiej Brytanii, który kieruje pracownią PRC Architekci. Autor inspirował się modernistycznymi rezydencjami z okresu przedwojennej Warszawy. Projekt osiedla opiera się na prostych liniach, geometrycznych kształtach, wielkich przeszkleniach i neutralnej kolorystyce. Za aranżację wnętrz odpowiada studio Space.

Chcielibyście mieszkać w domu na pilota?

ZOBACZ TAKŻE:

JW Construction sprzedaje wille dla bogaczy [zdjęcia]

    Więcej o:

Skomentuj:

Pierwsze osiedle sterowane iPhonem