Adventure World Warsaw - budowa ruszyła
To nie jest bajka, to się dzieje naprawdę. Pod Grodziskiem Mazowieckim powstaje największy park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma być gotowy pod koniec 2014 roku







W parku rozrywki Adventure World Warsaw znajdą się 24 rollercoastery, park wodny, kino 4D (z efektami zapachu i wiatru), karuzele, fontanny, zjeżdżalnie, dwa hotele, restauracje i pięć krain tematycznych. Przez Przystań Przygód wejdzie się do Zaginionego Królestwa, Laguny Magicznych Stworzeń, Krainy Legend, a nawet Baśniowej Polski z architekturą jak z warszawskiej Starówki i postaciami polskiego folkloru. I jeszcze Wyspa Zamkowa, dodają inwestorzy, z rollercoasterem czarodzieja Merlina - podczas przejażdżki trzeba będzie łapać tęczę w siatkę. Park rozrywki projektowało stu architektów z całego świata. Poniżej filmik, który prezentuje zespół twórców Adventure World Warsaw:
źródło: warszawa.gazeta.pl
- Więcej o:
![Bulwar Północny we Wrocławiu Bulwar Północny we Wrocławiu]()
Bulwar Północny we Wrocławiu rośnie nad Odrą. Maćków Pracownia Projektowa projektuje nową nadrzeczną dzielnicę
![Warszawska Wytwórnia Energii. Proj. FOROOM Warszawska Wytwórnia Energii. Proj. FOROOM]()
Warszawska Wytwórnia Energii - jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i architektonicznie obiektów infrastrukturalnych w Europie
![Budynek Dyrekcji Naczelnej Huty o urozmaiconej fasadzie, z obfitym użyciem cegły klinkierowej, jest najlepiej zachowanym przykładem stylu art déco w Stalowej Woli. Budynek Dyrekcji Naczelnej Huty o urozmaiconej fasadzie, z obfitym użyciem cegły klinkierowej, jest najlepiej zachowanym przykładem stylu art déco w Stalowej Woli.]()
Architektura art déco w Stalowej Woli. Miasto zbudowane od podstaw w latach 30. XX w.
![Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci na Ursynowie. Proj. WXCA Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci na Ursynowie. Proj. WXCA]()
Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci przy ul. Puchalskiej 35 na warszawskim Ursynowie. Architektura, która wspiera powstawanie wspólnot
![Ratujmy mozaikę w Kowarach! Ratujmy mozaikę w Kowarach!]()
Trwa walka o uratowanie mozaiki w Kowarach. Ruszyła zbiórka na renowację wyjątkowego dzieła
![Transform. Proj. Przemek Olczyk, Mobius Architekci Transform. Proj. Przemek Olczyk, Mobius Architekci]()
Transform - dom nad Bałtykiem projektu Mobius Architekci. Bryła w ruchu
![Mozaika Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu Mozaika Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu]()
Mozaiki Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu – odzyskane dzieła modernizmu
![Budynek ZUS, ul. 10 Lutego 24. Zaprojektowany przez Romana Piotrowskiego jako siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zrealizowany w latach 1935 - 36. Jeden z symboli modernistycznej architektury Gdyni. Po wojnie był siedzibą Polskich Linii Oceanicznych, dziś mieszczą się tu różne firmy i instytucje - m.in. Miejska Informacja Turystyczna Budynek ZUS, ul. 10 Lutego 24. Zaprojektowany przez Romana Piotrowskiego jako siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zrealizowany w latach 1935 - 36. Jeden z symboli modernistycznej architektury Gdyni. Po wojnie był siedzibą Polskich Linii Oceanicznych, dziś mieszczą się tu różne firmy i instytucje - m.in. Miejska Informacja Turystyczna]()
Gdynia ma sto lat. Jak powstało modernistyczne „miasto z morza i marzeń”?









