Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA buduje największe centrum handlowe w Polsce [wizualizacje]

red

W 2014 roku zakończy się rozbudowa Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, który stanie się największym tego typu obiektem w kraju. Architekci inspirowali się skandynawską przyrodą i krajobrazem Dolnego Śląska

Istniejący już Park Handlowy Bielany we Wrocławiu zostanie rozbudowany i zmodernizowany przez Inter IKEA Centre Group Poland. Jego powierzchnia powiększy się dwukrotnie. Już można oglądać pierwsze wizualizacje. Według inwestora, całość nawiązywać ma do wartości i symboli kojarzonych nie tylko ze Skandynawią, ale także z Wrocławiem

- Ta inwestycja ma dla nas ogromne znaczenie, przygotowywaliśmy się do niej od dłuższego czasu. Po jej zakończeniu Park Handlowy Bielany będzie miał niemal trzy razy więcej najemców i niemal 150 tys. mkw. powierzchni handlowej. Stanie się największym centrum handlowym w Polsce, a naszym klientom będziemy mogli zaproponować bogatą ofertę handlową i rozrywkową - mówi Mikael Andresson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Powstanie tu około 200 sklepów różnych branż, rozbudowana część restauracyjna, miejsca do relaksu i organizacji konferencji oraz kino Helios z ośmioma salami projekcyjnymi.

Inwestor podkreśla analogie nowego projektu ze Skandynawią i regionem Dolnego Śląska, które stały się inspiracją dla architektów londyńskiego biura projektowego BPD, które przygotowało projekt rozbudowy i modernizacji centrum.

- Głównym motywem, który odnajdziemy w projekcie rozbudowanego Parku Handlowego Bielany, jest topografia Wrocławia. Wrocław powstał wzdłuż rzeki Odry, która była bardzo istotnym elementem miastotwórczym - mówi Dariusz Węglicki, project manager odpowiedzialny w Inter IKEA Centre Group Poland za ten projekt

Inspiracja Odrą, jej kanałami i mostami będzie widoczna w kształcie i układzie nowego pasażu handlowego. Szklany dach symbolizować ma taflę wody, a podłoga - koryto rzeki. Układ komunikacyjny zostanie podzielony centralną „wyspą” w pasażu oraz zewnętrzne „brzegi”, czyli miejsca, w których zlokalizowane będą lokale handlowe. Pełna załamań elewacja to odniesienie do skał i kamiennych formacji, spotykanych zarówno na nabrzeżach skandynawskich, jak i w Masywie Ślęży.

Inwestor obiecuje, że elementy obu krajobrazów - polskiego i skandynawskiego - znajdą również odbicie w zagospodarowaniu terenu i małej architekturze.

Obecnie trwa budowa nowego sklepu IKEA na terenie Parku. Dotychczasowy budynek szwedzkiej sieci meblowej zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowa część Parku Handlowego Bielany.

Według planów budowa ruszy pełna parą na wiosnę 2013 roku. - Planujemy, że pierwsze zakupy w nowym, większym centrum handlowym klienci będą mogli zrobić w 2014 roku - mówi Andresson.

    Więcej o:

Skomentuj:

IKEA buduje największe centrum handlowe w Polsce [wizualizacje]