Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Imaginarium. Prawie jak w Barcelonie

kambi, aru

W sąsiedztwie Lasu Bielańskiego w Warszawie powstało białe osiedle. Za projekt odpowiada biuro Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki - Architekci

Osiedle powstało przy ul. Tczewskiej w sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Las Bielański oraz dawnej odnogi Wisły.

Inwestycja składa się z prostych brył pokrytych białym tynkiem, co nadaje mu minimalistyczny i elegancki charakter. Kompleks tworzy siedem niewysokich budynków. Wszystkie mają trzy kondygnacje naziemne i jeden wspólny, podziemny garaż.

Osiedle budowano stosując konstrukcję żelbetową słupowo-płytową. Balustrady balkonów zostały wykonane ze szkła hartowanego i hartowanej stali. Podłogi mieszkań wyłożono drewnem egzotycznym, natomiast posadzkę klatek schodowych wykonano z naturalnego kamienia.

Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, które choć ogrodzone, mają tworzyć wraz z osiedlowymi chodnikami jedną, wspólną optycznie przestrzeń. Mieszkańcy drugiego oraz trzeciego piętra mają do dyspozycji tarasy na dachu. Decyzją inwestora było zamknięcie osiedla.

Projektanci chcieli, by budynki miały indywidualny charakter, dlatego każdy z nich wyróżnia się pewnymi elementami dekoracyjnymi. Szczególnie potraktowano pawilon wejściowy, który pokryto kamiennymi płytami i poprzedzono małą fontanną z basenem. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że architekci chcieli w ten sposób nawiązać do słynnej ikony modernizmu - barcelońskiego Pawilonu projektu Ludwiga Miesa van der Rohe.

Wy też dostrzegacie podobieństwo?

    Więcej o:

Skomentuj:

Osiedle Imaginarium. Prawie jak w Barcelonie