Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe gmachy akademickie w Trójmieście

red

Żacy z Trójmiasta mogą już studiować w nowych budynkach. Inwestycje przeprowadziły dwie uczelnie: Uniwersytet Gdański oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Biblioteki i centrum audytoryjno-informacyjne Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii
Biblioteki i centrum audytoryjno-informacyjne Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii
Fot. Dominik Sadowski / AG
Inwestycje przeprowadziły dwie uczelnie: Uniwersytet Gdański oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. UG wzbogacił się o nowy budynek wydziału biologii. Jego budowa trwała prawie trzy lata. Powierzchnia oddanego gmachu to 23 tys. m. kw. Oddany budynek składa się z dwóch, czterokondygnacyjnych skrzydeł, oraz jednego, który ma pięć pięter. Wszystkie skrzydła łączy wspólny hol. Studenci oraz pracownicy naukowi mają do dyspozycji 2 aule, 3 sale wykładowe, 16 sali ćwiczeniowych, 74 laboratoria i 38 pracowni specjalistycznych. Nowy budynek wydziału wchodzi w skład powstającego Kampusu Bałtyckiego UG, który wkrótce powiększy się o wydział chemii oraz neofilologii.
Z kolei Akademia Morska w Gdyni powiększyła swoją bazę o nowy budynek biblioteki i centrum audytoryjno-informacyjne. Znajdujący się w dzielnicy Oksywie obiekt, powstał w dwa lata. Budynek kosztował 36 mln zł i został sfinansowany z środków unijnych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Nowy budynek ma kształt litery L. Jego elewacja utrzymana jest w szarej, stonowanej kolorystyce. W nowej bibliotece znalazła się czytelnia, magazyn oraz część biurowa, socjalna, techniczna i konferencyjna. W tej ostatniej znalazła się sala kongresowa na  476 osób. Salę można podzielić na dwie mniejsze. Powierzchnia całego budynku wynosi 8,6 tys. m kw. Biblioteka może pomieścić 485 tys. woluminów

Uniwersytet Gdański wzbogacił się o nowy budynek Wydziału Biologii. Jego budowa trwała prawie trzy lata. Za projekt gmachu odpowiada Autorska Pracownia Projektowa "Studio M" z Sopotu.Oddany budynek składa się z dwóch, czterokondygnacyjnych skrzydeł, oraz jednego, który ma pięć pięter. Wszystkie skrzydła łączy wspólny hol. Studenci oraz pracownicy naukowi mają do dyspozycji 2 aule, 3 sale wykładowe, 16 sali ćwiczeniowych, 74 laboratoria i 38 pracowni specjalistycznych. Nowy budynek wydziału wchodzi w skład powstającego Kampusu Bałtyckiego UG, który wkrótce powiększy się o Wydział Chemii oraz Wydział Neofilologii.

 

Nowy budynek Wydziału Biologii UGFot. Rafał Malko / AG

 

Z kolei Akademia Marynarki Wojennej  w Gdyni powiększyła swoją bazę o nowy budynek biblioteki i centrum audytoryjno-informacyjne. Znajdujący się w dzielnicy Oksywie obiekt, powstał w dwa lata. Budynek kosztował 36 mln zł i został sfinansowany z środków unijnych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Nowy budynek ma kształt litery L. Jego elewacja utrzymana jest w szarej, stonowanej kolorystyce. W nowej bibliotece znalazła się czytelnia, magazyn oraz części: biurowa, socjalna, techniczna i konferencyjna. W tej ostatniej znalazła się sala kongresowa na  476 osób. Salę można podzielić na dwie mniejsze. Powierzchnia całego budynku wynosi 8,6 tys. m kw. Biblioteka może pomieścić 485 tys. woluminów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Na Powiślu wyrósł nowy gmach UW

 

Nowy gmach UW na warszawskim Powiślu

 

Kolorowy akademik

 

Akademik w Poznaniu

 

Skomentuj:

Nowe gmachy akademickie w Trójmieście