Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Marcin Mostafa z WWAA został prezesem warszawskiego SARP

red
Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z pracowni WWAA podczas montażu wystawy "Miasto na sprzedaż" w dawnym pawilonie meblowym Emilia - Fot. Agata Grzybowska /AG

33-letni architekt Marcin Mostafa, współzałożyciel pracowni WWAA, znanej min. ze spektakularnego Polskiego Pawilonu na Wystawę Światową w Szanghaju, został wybrany prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

- Liczę na owocne obrady, dobry wybór następnych władz i organów naszego stowarzyszenia, a także na liczącą się zmianę pokoleniową - tak do udziału w wyborach władz warszawskiego SARP zachęcał ustępujący po dwóch trzyletnich kadencjach dotychczasowy prezes, 61-letni Jakub Wacławek. Chyba może być zadowolony z wyniku.

Marcin Mostafa jest rodowitym warszawiakiem, w 2007 r. ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest jednym z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia. Głośno zrobiło się o nim, gdy wraz ze swoją żoną Natalią Paszkowską oraz Wojciechem Kakowskim zaprojektował polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Ażurowy obiekt, wyglądający jak trójwymiarowa wariacja na temat ludowej wycinanki, był jednym z najoryginalniejszych i najpopularniejszych pawilonów tamtej wystawy. Niezwykły jest także Służewski Dom Kultury, który Mostafa zaprojektował wraz Natalią Paszkowską i Janem Sukiennikiem z pracowni 137kilo. Budynek, którego budowa przy ul. Bacha dobiega właśnie końca, kojarzy się z wiejskim siedliskiem, jakie można było spotkać na Służewiu jeszcze w latach 70. ub. wieku. Wspólnie ze specami od animacji komputerowej z firmy Platige Mostafa i jego współpracownicy w ubiegłym roku wygrali konkurs na zaprojektowanie wnętrz planowanego Muzeum Historii Polski, które ma powstać na pomoście nad trasą Łazienkowską. Ostatnio Mostafa zaprojektował wystawę "Miasto na sprzedaż" zorganizowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w dawnym pawilonie meblowym Emilia.

źródło: warszawa.gazeta.pl

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Nagroda Miesa van der Rohe 2024 dla pawilonu na kampusie Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku
10. Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy - znamy wyniki. Przebudowany Kopiec Czerniakowski z parkiem Akcji…
Pierwsza edycja NADA Villa Warsaw już maju w willi Gawrońskich

Skomentuj:

Marcin Mostafa z WWAA został prezesem warszawskiego SARP

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej