Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna remiza pod Warszawą

bar

W podwarszawskiej gminie Lesznowola powstanie nowy budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Projekt powstał w pracowni 81.WAW.PL

Ochotnicza Straż Pożarna, Zamienie.
Gmina Lesznowola niedługo zbuduje sobie jedną z najnowocześniejszych remiz w Polsce. Siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej stanie w miejscowości Zamienie.
wiz. 81.WAW.PL

Nowa siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej powstanie w Zamieniu. Projekt, który powstał we współpracy z firmą Aries Consulting Bogdan Pękacki, wyłoniono na drodze konkursu. Zazwyczaj tego typu obiekty charakteryzują się bardzo zachowawczą formą, a sprawą kluczową w takich przypadkach jest funkcjonalność przyszłego budynki. Tym bardziej warto podkreślić, że urzędnicy decydując się na realizację dość odważnego jak na remizę projektu, dali szansę swojej gminie na pierwszą tak nowoczesną i ciekawą pod względem architektonicznym strażnicę, niespotykaną do tej pory w Polsce.

Inwestycję zaplanowano w kształcie prostokątnej bryły z elewacją składającą się z biegnących ku górze poziomych, biało-czarnych pasów. Białe elementy fasady wykonane zostaną z silikatowego tynku, z kolei czarne z barwionych płyt wiórowo-cementowych. Ukryte w czarnych pasach elewacji okna będą praktycznie niewidoczne. Schowane będzie także wejście główne do budynku, które powstanie w podcieniu.

Powierzchnia użytkowa całości wyniesie ok. 600 mkw. Część strażnicy przeznaczona zostanie na halę garażową dla samochodów bojowych. W budynku dostępna będzie także siłownia oraz dwie sale świetlicowe. Dzięki wydzieleniu strefy służbowej strażaków i strefy ogólnodostępnej z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogli korzystać także mieszkańcy.

Ochotnicza Straż Pożarna, Zamienie.wiz. 81.WAW.PL

Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2013 roku.

Źródło: 81.WAW.PL

Skomentuj:

Nowoczesna remiza pod Warszawą