Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkie zmiany w Ciechocinku. Na lepsze? [WIZUALIZACJE]

red

Popularne uzdrowisko przejdzie prawdziwą metamorfozę. Inwestor chce odbudować zabytkowy basen termalnosolankowy, obok postawić hotel, amfiteatr, a w przyszłości nawet stworzyć sztuczne jezioro

02.03.2012 TORUN ,
Sceptycy obawiają się, że mający 11 metrów wysokości budynek hotel negatywnie wpłynie na sposób przepływu powietrza w kompleksie
Fot. Termy Ciechocinek

Wkrótce zostanie zagospodarowany teren między tężniami w Ciechocinku. Robert Zaręba, prezes spółki Termy Ciechocinek przedstawił plan, który zakłada, że w tym miejscu powstanie między innymi hotel. Do firmy należy też nieczynny od 2001 r. odkryty basen solankowy, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na ok 100 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć jeśli inwestorowi uda się odkupić (należącą obecnie do państwowej spółki Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek) 7-hektarową, trójkątną działkę, która znajduje się między basenem a tężniami. To właśnie na tej działce miałby powstać amfiteatr i sztuczne, wypełnione solanką jezioro.

Spółka Termy Ciechocinek chce do 2015 r. odnowić zniszczony basen. Obok niego wybudować hotel z krytą pływalnią. Inwestycja jednak budzi wiele kontrowersji ponieważ hotel miałby być ogrzewany kotłownią gazową, co nie pasuje do uzdrowiskowego charakteru miejsca. Wątpliwości budzi też planowany podziemny parking. Wprawdzie inwestor deklaruje, że budynek w znacznym stopniu będzie ogrzewany pompami ciepła, ale gazowa kotłownia i tak miałaby powstać jako "rezerwowe źródło energii".

Wszystko jednak zależy od władz miasta. To one muszą uchwalić plan zagospodarowania stref sanatoryjnych i później wydać ewentualną zgodę na przeprowadzenie inwestycji.

 

źródło: torun.gazeta.pl

więcej o projekcie na www.termyciechocinek.eu

Skomentuj:

Wielkie zmiany w Ciechocinku. Na lepsze? [WIZUALIZACJE]