Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grzybowska 81. Nowy sąsiad Muzeum Powstania Warszawskiego

red

W Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 81 pojawił się nowy budynek. To najnowsza realizacja pracowni Grupa 5 Architekci

Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawie
Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawie
fot. Adam Stępień / AG

Biurowiec Grzybowska 81 warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci stanął w wyjątkowym miejscu. Sąsiaduje on bowiem z budynkiem dawnej elektrowni, która jest przykładem architektury przemysłowej minionego wieku. Obecnie w budynku byłej elektrowni mieści się Muzeum Powstania Warszawskiego. Architekci projektując biurowiec wzięli zabytkowy budynek za swój punkt odniesienia oraz główną inspirację.

Projekt nowoczesnego biurowca w sąsiedztwie przemysłowej architektury Muzeum był okazją, aby uczynić z tego miejsca świadectwo przemijającego czasu. Jak o swoim projekcie mówił architekt Roman Dziedziejko

Dialog dwóch budynków z różnych epok o różnych funkcjach, publicznej i usługowej daje szczególną możliwość poznawania Warszawy jako miasta różnorodnego i zmiennego.

Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawiefot. Adam Stępień / AG

Grzybowska 81 to siedmiopiętrowy, nowoczesny biurowiec. Na jego elewację składa się kompozycja szklanych i kamiennych płaszczyzn, które przeplatają podłużne pasy stropowe. Ponad to elegancki charakter budynkowi nadają zastosowane materiały - ciemny kamień i szkło.

Skomentuj:

Grzybowska 81. Nowy sąsiad Muzeum Powstania Warszawskiego