Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

BRYŁA ROKU 2012 [WASZE OPINIE]

red

Określana przez niektórych "Perłą Wyspy Młyńskiej" Marina w Bydgoszczy zwyciężyła w kolejnym plebiscycie BRYŁY ROKU 2012. Oddaliście na nią ponad 6 tys. głosów! Czym zyskała sobie tak wielu zwolenników?

Nowa Marina powstała w miejscu starych, zdegradowanych obiektów, należących do klubu sportowego Zawisza, który teraz zarządza nowym obiektem. Gmach o powierzchni użytkowej blisko dwóch tysięcy m. kw. składa się z dwóch głównych części - sportowej i hotelowej. Z sal konferencyjnych roztacza się widok na zakole Brdy i gmach Opery Novej.

Budynek zaprojektowali Katarzyna Wojciechowska - Rokicka i Tomasz Rokicki. Propozycja architektów wygrała zorganizowany w 2008 roku konkurs architektoniczny na budowę mariny. Obiekt oddano do użytku w 2012, tym samym zakończono ostatni, czwartym etap rewitalizacji położonej w samym centrum miasta Wyspy Młyńskiej. Cały proces przemiany tego miejsca, którego inwestorem były władze miejskie, okazał się ogromnym sukcesem i ma wpisać Bydgoszcz do grona miast, które skutecznie potrafią wykorzystać płynącą przez miasto rzekę.

Projektując bydgoską marinę architekci sięgnęli po drewno - materiał, który najbardziej kojarzy się z nabrzeżem. Z niego zbudowali "falę", wijącą się ścianę, która jest zarazem dachem i elewacją budynku oraz pomostem nad rzeką. Rudo-brązowa, poprzecinana wąskimi, pionowymi oknami doskonale wpisuje się charakter okolicy, wypełnionej ceglanymi, zabytkowymi obiektami. Kompleks to też mniejsze pawilony, kryjące obiekty sportowe, system pomostów i tarasów. 

Tymczasem sprawdziliśmy co Wy sądzicie o nowej BRYLE ROKU, wasze opinie prezentujemy poniżej:

Zdecydowanie Bydgoszcz, choć trzeba Przystań zobaczyć na żywo, zdjęcia nawet nie spróbowały pokazać jakości tej architektury.

/ makotek

Zdecydowanie bydgoska marina - obiekt bardzo ciekawy, wyciśnięto ile się da z maleńkiej działeczki nad samą wodą. Malownicza lokalizacja, unikatowe elementy małej architektury ( na tarasie są podświetlone nocą standy z wygrawerowanymi informacjami nt. miasta, otoczenia, ciekawostkami), obiekt wielofunkcyjny.

/ żeglarz

Brawo Bydgoszcz. Kolejna fajna bryła w tym niedocenianym mieście

/ Domino

Jako mieszkaniec Bydgoszczy mogę Was zapewnić, że zdjęcia nie oddają w żaden sposób jak budynek mariny znakomicie siedzi w otoczeniu, to jest jego największy atut.

/ mart

Z wielką przyjemnością zagłosowałam na Przystań w Bydgoszczy - jest piękna

/ Barbara Murawska

Zdecydowanie Bydgoska Przystań. Dlaczego? Za co głos? Moim zdaniem za wartościowy, prawidłowy i czytelny dialog, między nowoczesną architekturą a poszanowaniem historii i wrażliwości otoczenia, za miękką i przyjazną dla oka bryłę, naturalny kształt, za poprawne wpasowanie w tkankę miejską i wysoce cenioną dzisiaj skromność zarazem. Bardzo fajnie :)

/ Damian

Przystań w Bydgoszczy to mój nr 1. Piękne nawiązanie do charakteru tego miejsca, połączenie subtelnego drewna, podkreślenie linii plus przeszklenia, które uwielbiam wprost- otwierają bowiem bryłę na otaczającą przestrzeń, krajobraz. Plus zieleń podświetlająca, aczkolwiek bez zbytniej wyrazistości, które dawałoby białe światło. Gratulacje.

/ Ktoś

Mieszkam w Bydgoszczy i Marina zachwyca mnie od momentu powstania. Dobrze, że dawniej szarobure miasto robotnicze zaczyna miejscami nabierać kolorów. I to jakich kolorów

/ pigmalion

Piękna bryła, dobrze widoczna w centrum miasta, pływające tramwaje wodne, nowa droga tym razem wodna obok. Pięknie wygląda oświetlona, ale też w dzień

/ majchrzak urszula

Wahałem się nieco pomiędzy pięknym dworcem we Wrocławiu, a realizacja mariny w Bydgoszczy, ale oddałem swój głos na w pełni oryginalną, nową b r y ł ę rodem z XXI wieku. Brda, dzięki pomysłowości władz miejskich Bydgoszczy przypominać zaczyna klejnot. Stare budowle osadzone nad jej brzegami odzyskują dawny blask, a nowe są świetnym dopełnieniem tego, co zostawiły w spadku dawne pokolenia. Ta rzeka rzeczywiście ż y j e .

/ bog-dan

Przystań w Bydgoszczy ! Piękna, nie przytłaczająca, wspaniale wkomponowana w otoczenie - woda, wyspa, centrum miasta, stare spichrza, nowoczesna Opera Nova. Wieczorem wspaniale oświetlona. Byłam zimą przejazdem w Bydgoszczy - widać, że tam się dzieją fajne rzeczy. Myślę, że przystań przyciągnie wodniaków z całej Europy

/ ikke

To jest perła naszej Wyspy Młyńskiej

/ ubujan

Marina z Bydgoszczy najpiękniejsza! Przyjeżdżajcie zobaczyć - i w ciągu dnia i nocą... cudo!

/ Dziemionna

    Więcej o:

Skomentuj:

BRYŁA ROKU 2012 [WASZE OPINIE]