Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

red

Bezpieczny minimalizm w dzielnicy Redłowo.

Otwarty na wiosnę Pomorski Park Naukowo-Technologiczny powstał na terenie byłej zajezdni komunikacji miejskiej. Za projekt nowej rozbudowy odpowiadają architekci z pracowni AEC Krymow i Partnerzy. Tworząc szklaną bryłę architekci chcieli by stała się elementem miastotwórczym i przyczyniła się do rewitalizacji zaniedbanej części miasta - dzielnicy Redłowo.

Nowy budynek ulokowano wzdłuż pierzei alei Zwycięstwa oraz zadbano o charakterystyczną dla Gdyni wysokość budynków. Powstały też nowe przestrzenie publiczne, a wzdłuż alei zaprojektowano ścieżki rowerowe. By ułatwić pracownikom dotarcie do obiektu architekci postanowili wykorzystać bliskość kolejki miejskiej i większość funkcji biurowych i laboratoryjnych zlokalizowali w rejonie ul. Stryjskiej.

Budynek jest mocno przeszklony i pozbawiony zdobień. Ten bezpieczny minimalizm ma sprawić, że jego architektura szybko się nie zestarzeje i przez wiele lat będzie mógł być wizytówką tej części miasta. Być może stanie się odpowiednikiem paryskiego Centrum Pompidou.

27.02.2013 Gdynia . Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni ,  fot. Lukasz Glowala / Agencja Gazeta fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Najemcami powierzchni w nowym obiekcie będą głównie firmy z branży nowych technologii: IT, inżynierii, automatyki, biotechnologii, ochrony środowiska i designu. Dla ich potrzeb powstały prototypownie i laboratoria. W nowym gmachu znalazło się miejsce dla gastronomii i pomieszczeń socjalnych. Jest też kilka sal konferencyjnych, z czego największa na 300 miejsc. W podziemnym parkingu przygotowano miejsca dla blisko 600 samochodów. Do nowego gmachu wprowadzi się 300 firm i ponad 2 tys. pracowników.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni