Modernizacja PRL-owskiej szkoły w Tychach. Najlepsza realizacja architektoniczna z regionu

red

Jesteśmy pod wrażeniem remontu tej szkoły. Budynek III Liceum Ogólnokształcącego w Tychach powstał w czasach PRL-u, dziś wygląda jak nowy!

Wyremontowany budynek 3 Liceum Ogólnokształcącego w Tychach
Wyremontowany budynek 3 Liceum Ogólnokształcącego w Tychach
fot. Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl

Budynek szkoły został poddany termomodernizacji. Generalny remont przeprowadzono również wewnątrz. Projekt przygotowało tyskie biuro architektoniczne RS+.Architektom udało się uwypuklić mocne strony modernistycznej bryły, świadczy o tym biała elewacja, w której budynek czuje się chyba najlepiej. Natomiast w środku architekci zrezygnowali z pasteli i zaproponowali mocne, żywe barwy, które nadały pomieszczeniom nowoczesnego charakteru.

Podczas opracowywania koncepcji modernizacji architekci konsultowali się z autorem budynku Zdzisławem Łojewskim, dzięki temu odświeżony gmach w maksymalnym stopniu nawiązuje do oryginalnej formy. Udało się też zachować mozaikę autorstwa Franciszka Wyleżucha, która zdobi jedną z wewnętrznych ścian.

Wyremontowany budynek 3 Liceum Ogólnokształcącego w Tychachfot. Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl

Niedawno budynek zwyciężył w konkursie "Superjednostka", gdzie został uznany za najlepszą realizację architektoniczną w przestrzeni publicznej 2012 r. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Moje Miasto, które w ten sposób chce promować najlepsze realizacje z regionu aglomeracji katowickiej. Obok "Superjednostki" przyznano też antynagrodę - "Betonową kostkę", która w tym roku powędrowała do władz Katowic za reklamowy chaos w mieście.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Modernizacja PRL-owskiej szkoły w Tychach. Najlepsza realizacja architektoniczna z regionu