Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ulica Świętokrzyska w Warszawie - znamy projekt przebudowy!

warszawa.gazeta.pl, red

W środę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego otwarto wystawę "Plany na przyszłość", na której można zobaczyć jak po przebudowie będzie wyglądała ulica Świętokrzyska

Wizualizacja ul. Swietokrzyskiej po przebudowie. zrodlo : Pleneria ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawa
Ul. Świętokrzyska: mniej samochodów, więcej zieleni. Ulica ma być bardziej przyjazna dla rowerzystów i pieszych
Fot. Pleneria

Koncepcję przebudowy ulicy Świętokrzyskiej przygotowali architekci krajobrazu ze spółki Pleneria. Prace nad odnową ulicy mają rozpocząć się w chwili zakończenia budowy śródmiejskiego odcinka II linii metra.

Plany architektów zakładają oddanie większej przestrzeni pieszym. Widać do zwłaszcza na odcinku pomiędzy ul. Jasną a ul. Mazowiecką. Świętokrzyska w tym miejscu kierowcom pozostawia tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę plus dodatkowy do skrętów. Mniej ma być też miejsc parkingowych, na których po przebudowie zostawiać auta będzie można tylko równolegle do chodników.

Sporo zyskają rowerzyści. Dla nich przygotowano czerwone pasy rowerowe w jezdni, które są wydzielone od ruchu miejscami parkingowymi lub podwyższonymi krawężnikami. Nowością będą specjalne śluzy dla rowerzystów przy skrzyżowaniach, dzięki którym cykliści nie będą musieli w ścisku oczekiwać na zielone światło.

Architekci z Plenerii zakładają całkowite uwolnienie chodników od parkujących samochodów. Zamiast tego proponują przeszklone pawilony, w których mogłyby się znaleźć kawiarnie i mała gastronomia.

Koncepcja planu zagospodarowania w rejonie ulicy Foksal  zrodlo : DawosFot. Dawos

Na wystawie BUW można zobaczyć wiele innych, ciekawych projektów. Intrygujący wydaje się plan przebudowy ronda de Gaulle'a. Zaproponowane rozwiązanie ułatwiłoby poruszanie się Nowym Światem. Ci, którzy chcieliby dostać się na Aleje Jerozolimskie musieliby skręcić przy dawnym Domu Partii, minąć przystanki tramwajowe i przejechać przez torowisko. Takie rozwiązanie ułatwiłoby pieszym spacerowanie wzdłuż Traktu Królewskiego.

Co sądzicie o planowanych zmianach?

źródło: warszawa.gazeta.pl

Skomentuj:

Ulica Świętokrzyska w Warszawie - znamy projekt przebudowy!