Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum handlowe w Miasteczku Wilanów

red, warszawa.gazeta.pl

Co go wyróżni? Między innymi trzy tunele, w tym pierwszy jeden wyłącznie dla rowerów

Galeria handlowa ma powstać w Wilanowie między ulicami: Przyczółkową, Branickiego i Gieysztora. Inwestor, firma GTS chce przyciągnąć do niej warszawiaków zapowiadając rozwiązania, których w stolicy jeszcze nie było:

Rynek centrów handlowych ewoluuje. Kiedyś wystarczyło zbudować wielkie pudełko ze ślepymi ścianami i ludzie do niego przyjeżdżali, bo mieli wszystkie sklepy w jednym miejscu. Dziś to nie gwarantuje sukcesu - mówi Alan Ickovicks, prezes firmy GTC.

Galeria ma składać się z dwóch części. W tej większej przestrzeń handlowa wyniesie ok. 60 tys. mkw., to tyle ile ma Galeria Mokotów. W początkowym projekcie budynek części A miał stanowić monolityczną bryłę, jednak po protestach mieszkańców, urbanistów i władz dzielnicy inwestor postanowił zmodyfikować swoje plany.

Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni APA Wojciechowski oraz izraelskie biuro Moshe Tzur. Po zmianach budynek A został podzielony na kilka mniejszych, które będą przecięte ścieżkami stanowiącymi przedłużenie ulic Miasteczka Wilanów.

 

Centrum handlowe w Miasteczku Wilanów

 

Jednym ze zgłaszanych postulatów było zagwarantowanie możliwości przejścia na wskroś przez budynek przez 24 godziny na dobę. Początkowo tego nie planowaliśmy, ale zleciliśmy dodatkowe analizy i myślę, że znaleźliśmy rozwiązania, które pozwolą nam na zapewnienie takiego przejścia - mówi Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC.

W nowej wersji projektu, od strony ulicy Przyczółkowej na elewacji budynku pojawiło się więcej przeszkleń. Inwestor chce w ten sposób pokazać, że centrum handlowe żyje i w ten sposób zachęcić do jego odwiedzenia. Ponadto inwestor chce wybudować trzy tunele, które ułatwią dojazd do galerii i zmniejszą korki na pobliskich ulicach. Jeden z tuneli zostanie wybudowany pod ulicą Przyczółkową, drugi znajdzie się obok i będzie przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów, a trzeci zostanie oddany pieszym i ułatwi mieszkańcom dotarcie do wilanowskiego pałacu.

W bezpośrednim sąsiedztwie galerii pojawią się trzy place, na których powstanie plac zabaw dla dzieci, oczko wodne i fontanny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Centrum handlowe w Miasteczku Wilanów