Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepszy budynek mieszkalny Wrocławia. Marina z widokiem na Odrę

red

Budynek nagrodzono w konkursie "Piękny Wrocław". Zaprojektowali go architekci z Grupy Archipelag

Konkurs "Piękny Wrocław" organizuje Urząd Miejski i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Wybiera on najlepsze budynki, które powstały we Wrocławiu w 2012 roku. Marina II to budynek usługowo-apartamentowy, który znajduje się przy ul. Księcia Witolda. Zwyciężył on w konkursie "Piękny Wrocław" w kategorii budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Zaprojektowała go Grupa Archipelag. W jego wnętrzach znalazło się 26 apartamentów i restauracje, podziemny parking dla mieszkańców i zaplecze przystani.

Cieszymy się, że kapituła konkursu doceniła nasz pomysł i zaangażowanie w jego realizację. Podczas prac projektowych, ogromnie ważne było wykorzystanie potencjału prestiżowej lokalizacji. Zależało nam, aby harmonijnie wkomponować budynek w nadodrzański bulwar i nawiązać do tradycji, kiedy to miasta wykorzystywały tereny nadrzeczne do celów rekreacyjnych i mieszkalnych - podkreśla autor projektu, architekt Artur Wójciak z Grupy ARCHIPELAG.

Budynek swą formą ciekawie koresponduje z sąsiednimi, historycznymi zabudowaniami. Jego płaski dach nawiązuje do przedwojennych elektrowni wodnych i jednocześnie świadczy o nowoczesności obiektu. Architekci wykorzystali płynącą obok rzekę. By jeszcze bardziej przybliżyć ją mieszkańcom zaprojektowali taras, który zdaje się być zawieszony nad taflą wody. Pod apartamentowcem powstaje też przystań, do której mieszkańcy będą mogli cumować łodzie.

Ważnym elementem projektu jest elewacja budynku. Architekci postanowili ozdobić ją drewnianymi, składanymi żaluzjami, które w zależności od pory dnia i intensywności nasłonecznienia można składać i w ten sposób delikatnie zmieniać wygląd całej bryły.

W tej edycji konkursu "Piękny Wrocław" Grand Prix zdobył nowy terminal wrocławskiego lotniska, który opisaliśmy tutaj.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepszy budynek mieszkalny Wrocławia. Marina z widokiem na Odrę