Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nordic Haven. Najwyższy apartamentowiec w Bydgoszczy

red

Ruszyła budowa 66-metrowego apartamentowca w Bydgoszczy

To będzie najwyższy tego typu budynek w mieście. W sumie obiekt będzie liczył 18 kondygnacji. Apartamentowiec ma wyróżniać użycie podczas budowy znacznej ilości szkła i terakoty, które wizualnie mają nadać budynkowi lekkości. Na balkonach i płaskim dachu powstaną zielone ogrody. Z kolei specjalne otwory w budynku utworzą tarasy widokowe, przy których zasadzone zostaną drzewa. Okna lokali będą wychodziły z jednej strony na miasto, z drugiej na rzekę.

Projekt budynku powstał z inspiracji spichlerzami, które są charakterystycznymi elementami architektonicznego krajobrazu Bydgoszczy. Chcieliśmy, żeby nie był to kolejny zwyczajny apartament, ale taki budynek, który swoją formą będzie korespondował z okolicą - mówi Mirosław Nizio właściciel pracowni Nizio Design International.

Budynek został zaprojektowany na planie trapezu. Przy jego powstawaniu uwzględniono nasłonecznienie mieszkań i okolicznych budynków. Od strony ulicy apartamentowiec liczy cztery kondygnacje, dalej wznosi się tarasowo w stronę rzeki, w ten sposób dostosowując się do wysokości istniejącej już zabudowy.

Architekci tak zaprojektowali elewację, by ta wizualnie oddzielała część biurowo-usługową budynku od mieszkalnej. W sumie od czwartego do piętnastego piętra zaprojektowano 129 mieszkań o powierzchni od 35,45m kw do 278,71m kw. Prawie wszystkie mieszkania posiadają loggie lub tarasy. W budynku znajdą się cztery klatki schodowe, które na parterze będą połączone z dwoma holami wejściowymi. Apartament na najwyższym - 15 piętrze został już sprzedany. Nowy właściciel musiał za niego zapłacić ponad 2 mln zł.

Na czterech pierwszych kondygnacjach pojawią się lokale usługowe i biurowe. Te drugie zaprojektowano jako przestrzeń typu open-space, dzięki czemu będzie możliwa dowolna aranżacja ich wnętrz. Do tej przestrzeni wejście znajdzie się na poziomie parteru.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nordic Haven. Najwyższy apartamentowiec w Bydgoszczy