Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tak ma wyglądać nowoczesna komenda policji. Ładna?

red, bielskobiala.gazeta.pl

Policja w Bielsku-Białej zyska nową siedzibę. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju

Obecnie bielscy policjanci pracują w pochodzącym z lat 50. ubiegłego wieku budynku w centrum miasta. Obiekt ten nie powstał z myślą, że w przyszłości  będzie komendą dlatego panujące tam warunki są dalekie od idealnych.

Komenda wojewódzka w Katowicach poinformowała, że w Bielsku-Białej powstanie nowa siedziba. Za projekt nowej komendy odpowiadają architekci z firmy Meritum Grupa Budowlana. Gmach powstanie w ramach rządowego programu standaryzacji komend i komisariatów.

Inwestycja w Bielsku-Białej jest największym tego typu zadaniem w naszym województwie. To będzie najnowocześniejsza komenda w Polsce - mówił w młodszy inspektor Piotr Kucia, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego.

Nowy budynek znajdzie się w rejonie ulic Wapiennej i Piekarskiej. Główna jego część będzie liczyła pięć kondygnacji o łącznej powierzchni 16,5 tys. m kw. W obiekcie znajdzie się duża recepcja, sale pierszego kontaktu, pokój narad i odpraw, biura dla policjantów i kryta strzelnica. Architekci zaprojektowali też dwa zielone ogrody, znajdą się one wewnątrz gmachu. Pod jednym z nich powstanie sala gimnastyczna i siłownia.

Tuż obok budynku powstaną trzy parkingi: jeden dla interesantów oraz dwa dla pracowników komendy, jeden z nich znajdzie się pod ziemią i pomieści 104 pojazdy.

Przetarg na budowę ogłoszony zostanie w marcu tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt zostanie oddany do użytku w 2016 r. Inwestycja pochłonie 60 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tak ma wyglądać nowoczesna komenda policji. Ładna?