Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Centrum wspinaczkowe w zabytkowej wieży ciśnień [PROJEKT DYPLOMOWY]

red, bydgoszcz.gazeta.pl

Oryginalny pomysł młodego architekta z Bydgoszczy. W zabytkowym wnętrzu wieży ciśnień zaprojektował raj dla alpinistów

Podobnych obiektów w Polsce jest sporo. Często lokalne władze nie wiedzą co z nimi zrobić. Neogotycka wieża ciśnień w Bydgoszczy powstała w 1900 r. i dopiero kilka lat temu doczekała się gruntownego remontu.

Radosław Mazurek, absolwent architektury wnętrz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach w swojej pracy dyplomowej zaproponował, aby w zabytkowej wieży urządzić centrum wspinaczkowe. W jego wizji w piwnicy budynku mogłoby się znaleźć zaplecze socjalne pracowników, szatnie i magazyny. Na parterze kasa z recepcją.

Z centrum mogliby korzystać nie tylko amatorzy wspinaczki. Mazurek przewidział utworzenie w budynku kawiarni, z której doskonale można obserwować wspinających się po ściance ludzi.

Materiały Radosława Mazurka

Szanse na realizację pomysłu młodego architekta są raczej małe. Od niedawna we wnętrzach wieży działa Muzeum Wodociągów.

Udostępnij

Przeczytaj także

"Przybyli" - nowa mozaika w Szczecinie. Upamiętnia repatriantów, którzy tworzyli historię polskiego Szczecina
Dworzec Rzeszów Główny po modernizacji – komunikacyjne serce regionu
Promenada we Władysławowie projektu ARCHMONDO. Geometryczny rytm i elegancja nad Bałtykiem

Polecane

Jaka przyszłość czeka Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie? Będzie wyburzony czy chroniony?
Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach na Podlasiu. Budowa ruszyła
Siedziba BXB studio w Warszawie. Wnętrze Hybrydowe

Skomentuj:

Centrum wspinaczkowe w zabytkowej wieży ciśnień [PROJEKT DYPLOMOWY]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej