Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skwer Sportów Miejskich już działa! Pierwszy w Polsce

red

Jak wyciągnąć mieszczuchów z domów by ci spędzali swój wolny czas na powietrzu? Ma temu pomóc Skwer Sportów Miejskich. Pierwszy otwarto na warszawskim Bemowie

Pierwsza w Polsce Aleja Sportów Miejskich powstała w Warszawie przy ul. Pełczyńskiego. Jej otwarcie nastąpiło na początku lipca. Mieszkańcy zyskali plac zabaw, ściankę wspinaczkową, tor przeszkód dla rolkarzy, boiska do siatkówki i koszykówki. Mogą tutaj za darmo uprawiać sport i wypożyczyć sprzęt. Budowa tej rekreacyjnej przestrzeni kosztowała 2 mln zł.

Skwer Sportów Miejskich to projekt grupy warszawskich aktywistów i sportowców, który ma na celu stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Pomysł na ich budowę powstał dość spontanicznie. Aktywiści chcieli mieć blisko domu miejsce, w którym oprócz jeżdżenia na deskorolce czy bmxie będzie można pograć w szachy.

Naszym celem jest tworzenie przestrzeni dla wszystkich pokoleń. Chodzi o to, żeby wyróżniały się i pozytywnie zaskakiwały wielofunkcyjnością, dostępnością i unikatową formą wizualną - powiedział stołecznej Gazecie Grzegorz Gądek z grupy Skwer Sportów Miejskich.

Inwestycja na Bemowie to dopiero początek. Organizatorzy akcji chcą podobne przestrzenie stworzyć między innymi na Bulwarach Wiślanych, w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i na Polu Mokotowskim. Trzymamy kciuki!

    Więcej o:

Skomentuj:

Skwer Sportów Miejskich już działa! Pierwszy w Polsce