Skwer Sportów Miejskich już działa! Pierwszy w Polsce
Jak wyciągnąć mieszczuchów z domów by ci spędzali swój wolny czas na powietrzu? Ma temu pomóc Skwer Sportów Miejskich. Pierwszy otwarto na warszawskim Bemowie

Pierwsza w Polsce Aleja Sportów Miejskich powstała w Warszawie przy ul. Pełczyńskiego. Jej otwarcie nastąpiło na początku lipca. Mieszkańcy zyskali plac zabaw, ściankę wspinaczkową, tor przeszkód dla rolkarzy, boiska do siatkówki i koszykówki. Mogą tutaj za darmo uprawiać sport i wypożyczyć sprzęt. Budowa tej rekreacyjnej przestrzeni kosztowała 2 mln zł.
Skwer Sportów Miejskich to projekt grupy warszawskich aktywistów i sportowców, który ma na celu stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Pomysł na ich budowę powstał dość spontanicznie. Aktywiści chcieli mieć blisko domu miejsce, w którym oprócz jeżdżenia na deskorolce czy bmxie będzie można pograć w szachy.
Naszym celem jest tworzenie przestrzeni dla wszystkich pokoleń. Chodzi o to, żeby wyróżniały się i pozytywnie zaskakiwały wielofunkcyjnością, dostępnością i unikatową formą wizualną - powiedział stołecznej Gazecie Grzegorz Gądek z grupy Skwer Sportów Miejskich.
Inwestycja na Bemowie to dopiero początek. Organizatorzy akcji chcą podobne przestrzenie stworzyć między innymi na Bulwarach Wiślanych, w sąsiedztwie Stadionu Narodowego i na Polu Mokotowskim. Trzymamy kciuki!
- Więcej o:
![Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA]()
Centrum Rekreacji w Kórniku
![Ośrodek sportowy Stodoły Ośrodek sportowy Stodoły]()
Na windsurfing do Rybnika! Nowy obiekt z restauracją i widokiem na zalew [PROJEKT]
![Centrum Sportowe Fala Park. Widok ogólny. Centrum Sportowe Fala Park. Widok ogólny.]()
Fala Park. Sport na wysokim poziomie
![Sport Hauz. Nowoczesny dom dla kochających sport Sport Hauz. Nowoczesny dom dla kochających sport]()
Sport Hauz, dom który nie pozwoli odpocząć
![Pierwszy etap Flow w Łodzi Pierwszy etap Flow w Łodzi]()
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie
![Stalowy Dom z Zabrzu (ul. Cmentarna 7d) Stalowy Dom z Zabrzu (ul. Cmentarna 7d)]()
Stalowe domy w Zabrzu - eksperyment budowlany z lat 20. XX wieku. Wznoszono je w niecały miesiąc
![Dom Uniwersalny w Otwocku. Proj. MFRMGR Architekci Dom Uniwersalny w Otwocku. Proj. MFRMGR Architekci]()
Dom Uniwersalny w samym sercu Otwocka. Nowa wizytówka miasta?
![Dom Szczotkowany w Swarzędzu Dom Szczotkowany w Swarzędzu]()
Dom Szczotkowany w Swarzędzu – nowe życie domu z lat 80.













