Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warzywny ogród w fabryce Norblina otwarty!

red

Idea jest świetna. W dużym mieście pośród gęstej zabudowy i ruchliwych arterii stworzyć przestrzeń do uprawy ziół i warzyw. Warszawski ogród w dawnej fabryce Norblina już działa

"Miasto i Ogród" to czasowa inicjatywa, która ma tchnąć nowe życie w zabytkowe mury dawnych Zakładów Norblina. Stara fabryka za kilka lat zmieni swoje oblicze. Powstanie tam przestrzeń biurowo-usługowa. Ocaleje 10 budynków i kilka maszyn, które wpisane zostały do rejestru zabytków.

Projekt adaptacji fabryki na potrzeby miejskiej farmy wykonał Jakub Szczęsny. Projekt wpisuje się w ogólnoświatowy trend "urban farmingu", który zakłada tworzenie niewielkich, zielonych ogórków w centrach miast. Ogródki takie mogą powstawać niemal wszędzie: na dachach budynków, na naszych balkonach czy w opuszczonej przestrzeni.

W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 (BioBazar Fabryka Norblina) można uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilych ogródkach. Ogródki są czynne codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19, a w weekendy od godziny 10 do 18. W tym czasie dyżury pełnić będą animatorzy, którzy pomogą w pracach ogrodniczych oraz udostępnią nasiona, sadzonki i profesjonalne narzędzia ogrodnicze.

Organizatorzy przewidują, że zbieranie plonów nastąpi we wrześniu. Po 5. października ogródek zostanie zamknięty.

Skomentuj:

Warzywny ogród w fabryce Norblina otwarty!