Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe szaty Biedronki z Wrocławia [WIZUALIZACJE]

red, wroclaw.gazeta.pl

Nowoczesny i mały pawilon handlowy powstanie we Wrocławiu. Wśród otwartych tam sklepów znajdzie się miejsce dla znanego dyskontu. Autorami są KMA Kabarowski Misiura Architekci

wizualizacje KMA Kabarowski Misiura Architekci
Wizualizacje kompleksu przy ul. Nowowiejskiej
Fot. KMA Kabarowski Misiura Architekci

W podwórku przy ul. Nowowiejskiej 48 już od wielu lat funkcjonował handel i usługi. Jednak sklepy powstawały dość chaotycznie przez co teren szybko zapełnił się pstrokatymi reklamami. Nowa inwestycja ma szansę to zmienić.

Na czas budowy swoją działalność musiało zawiesić kilku najemców, w tym popularny dyskont Biedronka. Po remoncie sklep wróci do nowego pasażu w odmienionej formie.

Bryła pawilonu jest czytelna. W elewacji dominuje biel z dodatkiem czerni. Obiekt będzie się mocno odróżniał od typowych pasaży handlowych, a jednocześnie nie stanie się zamkniętym centrum handlowym.

Projektanci zaproponowali budowę przestronnego dziedzińca, który będzie otoczony dwukondygnacyjnymi pawilonami. Usługi znajdą się na parterze, natomiast na piętrze przewidziano miejsce dla biur. W sumie powstanie tu 7 lokali handlowo-usługowych.

Biedronka, Nowowiejska 48Fot. Marta Gołębiowska-Szuchta

Prace budowlane potrwają do końca 2014 r.

czytaj więcej: wroclaw.gazeta.pl

Skomentuj:

Nowe szaty Biedronki z Wrocławia [WIZUALIZACJE]