Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największa warszawska galeria handlowa jeszcze urośnie. Rozbudowa Arkadii

red

Arkadia to obecnie największe warszawskie centrum handlowe i jedno z największych w Polsce. Po zeszłorocznej rozbudowie części food court pora na kolejną inwestycję. Tym razem zmiany obejmą także zewnętrzną część galerii, a budynek zwiększy swoją powierzchnię o kolejne 2000 m kw.

Rozbudowa warszawskiej Arkadii
Rozbudowa warszawskiej Arkadii
mat. prasowe

Rozbudowa Arkadii ma rozpocząć się już w czerwcu 2016, zaś jej koniec zaplanowany został na czerwiec 2017. Prace będą dotyczyły zachodniego skrzydła budynku, w którym powstanie rozbudowana część restauracyjna towarzysząca sąsiedniej strefie food court. Ale poza zmianami wewnątrz galeria zwiększy także swoją powierzchnię o kolejne 2000 m kw. Elewacja zachodniego skrzydła zostanie przesunięta i zyska zupełnie nowe opracowanie architektoniczne. 

W powiększonym wnętrzu ma znaleźć się 8 nowych restauracji, w tym największa o powierzchni ponad 1000 m kw. Część restauracji będzie posiadała zewnętrzne tarasy, które powstaną przy nowej elewacji.

Poza częścią zmiany obejmą także pewne zmiany w strukturze najemców oraz rozbudowę salonu H&M o dodatkowe piętro. Po rozbudowie będzie to największy salon tej sieci w Polsce o powierzchni 3900 m kw. Jego otwarcie zaplanowane zostało na maj 2017.

Wszystkie prace mają przebiegać w sposób niezakłócający działalności handlowej - galeria ma być przez cały czas dostępna dla klientów.

Zmiany mają objąć także plac przed galerią handlową, na którym powstanie nowa fontanna, poprawione zostanie powiązanie komunikacyjne z istniejącymi przystankami oraz na którym powstanie plac zabaw dla dzieci. W związku z coraz większą ilością klientów odwiedzających centrum na rowerach ma powstać także więcej miejsc parkingowych dla rowerów, które dla bezpieczeństwa zostanie objęta monitoringiem.

Zapowiadane przebudowy są częścią większego planu rozpisanego na kolejne lata, w których modernizowane mają być kolejne elementy budynku, w tym garaż oraz wschodnie wejście od ulicy Słonimskiego. Inwestor podkreśla, że będzie starał się, aby nowe części odznaczały się dobrą architekturą, ale aby jednocześnie dobrze komponowały się z istniejącymi częściami budynku. cały proces ma byś ewolucją, która poprawi zarówno zewnętrzne walory budynku, jak również lepiej dopasuje wnętrze do potrzeb i oczekiwań klientów.

Galeria Mokotów

Duże zmiany czekają także Galerię Mokotów, w której powstać ma część nazywana jako The Designer Gallery - będzie to część, w której ulokowane zostaną eleganckie butiki i koncepty związane z modą i projektowaniem. Pojawi się tu także studio stanowiące miejsce do organizowania spotkań i warsztatów, zaś korytarze zostaną przebudowane w sposób umożliwiający organizowanie profesjonalnych pokazów mody.

Odnowione wnętrza mają odznaczać się najlepszym wzornictwem i świetnymi materiałami - na podłodze pojawi się naturalne drewno, a balustrady będą posiadały poręcze pokryte skórą. Nowy koncept ma zająć powierzchnię około 1800 m kw.

Zmiany w obydwu centrach handlowych to dowód na zmiany, które zachodzą w polskich centrach handlowych, które przestają być jedynie miejscami do robienia zakupów, ale poprzez dodatkową ofertę stają się także miejscem spotkań czy wspólnej rozrywki. Eleganckie restauracje, kąciki zabaw dla dzieci, usługi konsjerża czy indywidualnego stylisty, którego można zabrać na zakupy - z tych usług można korzystać już teraz. jak będą wyglądały kolejne zmiany i w którą stronę podąży rozwój tego typu obiektów?

    Więcej o:

Skomentuj:

Największa warszawska galeria handlowa jeszcze urośnie. Rozbudowa Arkadii