Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum Galaxy w Szczecinie. Odnowione i większe. Znamy szczegóły rozbudowy

red

Szczecińska Galeria Galaxy to jedna z największych handlowych galerii w rejonie Zachodniego Pomorza. Na wiosnę 2016 roku rozpoczną się pracę nad jej rozbudową i całkowitą modernizacją elewacji. Z krzykliwej i chaotycznej bryła ma stać się jasna i elegancka. Dzięki rozbudowie Galeria Galaxy ma też szansę odzyskać palmę pierwszeństwa w kategorii największej w Szczecinie galerii handlowej pod względem powierzchni najmu.

Prace nad rozbudową i modernizacją istniejącego obiektu mają potrwać od marca 2016 roku do października 2017. Za projekt wszystkich prac odpowiada pracownia Open Architekci.

Architekci stworzyli plan nowej części skupiony wokół nowego wewnętrznego atrium ciągnącego się przez wszystkie nadziemne kondygnacje. Szklane zadaszenie ma doświetlać wnętrze, które na wzór niedużego placu ma być otoczone przez sklepowe witryny. Na placu przewidziana została też scena, która ma być wykorzystywana podczas różnych wydarzeń mających miejsce w galerii. Swoistą nowością będą też sklepowe witryny zajmujące wysokość dwóch kondygnacji. Nowa część będzie połączona pasażem z istniejącą częścią budynku.

Rozbudowa pozwoli na powiększenie oferty galerii handlowej o kolejnych 30 sklepów. W nowym skrzydle przewidziano także 200 dodatkowych miejsc parkingowych, a także nowy klub fitness. Łączna powierzchnia najmu GLA w nowym obiekcie wyniesie 60 000 m kw.

Ale równie rewolucyjne zmiany czekają zewnętrzne elewacje, które mają zostać uporządkowane i zyskać nowy elegancki wygląd. Aby bryła nie wydawała się monolityczna i nie przytłoczyła otaczającej przestrzeni architekci z Open Architekci zdecydowali się na podzielenie przestrzeni na elewacji na kilka fragmentów odpowiadającym skalą sąsiedniej zabudowie. Każdy z nich został wyłożony białymi szklanymi panelami o lekko refleksyjnym charakterze, pomiędzy którymi zostały schowane oprawy oświetleniowe, które wieczorem mają ożywić elewacje. Jasne części zostały spięte czarną ramą, która sprawia, że mimo rozbicia na mniejsze części, obiekt ciągle wygląda spójnie.

Czarne przestrzenie, posłużyły także za tło dla znaków graficznych firm, których sklepy znajdą się w centrum. Mają one jednak nie dominować nad elewacją, a jedynie być czymś w rodzaju spisu treści tego, co znajdziemy wewnątrz obiektu.

Generalnym wykonawcą wszystkich prac będzie firma Echo Investments będąca właścicielem obiektu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Centrum Galaxy w Szczecinie. Odnowione i większe. Znamy szczegóły rozbudowy